Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.11 09:48

Į MOSTA vadovo kėdę taikosi penki kandidatai

BNS 2019.02.11 09:48

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) direktoriaus pozicijai dokumentus pateikė penki kandidatai, BNS pranešė vyriausybės kanceliarija.

Kandidatų pavardės kol kas neatskleidžiamos, tačiau netrukus bus sudaryta komisija, kuri vykdys tolesnę atranką. 

MOSTA vadovo konkursas sausio pabaigoje paskelbtas antrą kartą. Pernai gruodį paskelbtame pirmame konkurse neatsirado nė vieno kandidato.

Tuo metu konkurso reikalavimus kritikavo Lietuvos sociologų draugija, todėl antrajam konkursui kai kurie reikalavimai buvo pakeisti.

Dabar kandidatui privaloma turėti aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą išsilavinimą – magistro kvalifikacinį laipsnį, taip pat turėti ne mažiau nei trejų metų vadovaujamojo darbo patirties, išmanyti anglų kalbą C1 lygiu.

Gruodį pasibaigusio konkurso reikalavimuose buvo numatyta kandidatui turėti aukštąjį universitetinį išsilavinimą – socialinių, fizinių ar technologijų mokslų krypčių magistro kvalifikacinį laipsnį. Šį reikalavimą buvo sukritikavusi Lietuvos sociologų draugija, kuri teigė, kad taip diskriminuojami humanitarinių ar biomedicinos sričių atstovai.

Nuolatinio vadovo MOSTA neturi nuo 2016 metų pabaigos – nuo tos dienos, kai šio centro vadovės pareigas paliko tuomet švietimo ir mokslo ministre paskirta Jurgita Petrauskienė.

Anksčiau buvęs pavaldus Švietimo ir mokslo ministerijai, nuo 2017 metų sausio 1 dienos MOSTA perėjo vyriausybės kanceliarijos žinion. 

Kaip skelbiama MOSTA svetainėje, centras  atlieka mokslo, studijų ir inovacijų sričių stebėseną, vertinimus, teikia Seimui bei vyriausybei rekomendacijas dėl mokslo, studijų ir inovacijų politikos tobulinimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi