Lietuvoje

2019.02.10 10:59

Orai: po šilto savaitgalio vėl sulauksime šalčių

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.02.10 10:59

Nors sekmadienį temperatūra bus teigiama, tačiau jau nuo antradienio orai ims vėsti ir į Lietuvą sugrįš šaltukas. Tačiau sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė LRT RADIJUI sako, kad šalčiai Lietuvoje neužsibus ir kitą savaitgalį vėl galėsime džiaugtis teigiama temperatūra.

Sekmadienį daugelyje Lietuvos rajonu lis, bet kai kur rytiniuose rajonuose, kur bus žemiausia temperatūra, gali iškristi šlapdriba, o įdienojus visoje Lietuvoje tik lis, tačiau kritulių nebus daug. Vėjas bus 6–11 m/s. Diena bus šilta ir temperatūra svyruos tarp 2–5 laipsnių šilumos. Naktį temperatūra nukris iki 0–4 laipsnių šilumos.

Pirmadienį prie Lietuvos priartės ciklonas, kuris atneš gausesnius, mišrius kritulius. Daugiausiai iš debesų kris lietus ir šlapdriba. Įdienojus pasirodys ir sniegas. Dieną bus 2–6 laipsniai šilumos. Naktį temperatūra svyruos nuo 2 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Formuosis plikledis, vėjas bus silpnas.

Antradienį vėjas pūs iš šiaurės vakarų. Tada į Lietuvą ims veržtis šaltesnis oras. Dieną temperatūra dar svyruos tarp 0–3 laipsnių šilumos, tačiau naktį temperatūra daugelyje rajonų svyruos tarp 2–7 laipsnių šalčio. Krituliai daugiausiai kris sniego pavidalu.

Tačiau neigiama temperatūra išsilaikys ne ilgai ir jau kitą savaitgalį temperatūra vėl bus teigiama.