Lietuvoje

2019.02.08 20:51

Lenkija savaitei atnaujins savo vidaus sienų kontrolę

LRT.lt 2019.02.08 20:51

Šengeno erdvei priklausanti Lenkija nuo vasario 10 dienos laikinai atnaujins pasienio tikrinimus prie savo vidaus sienų, taip pat ir su Lietuva. Sugriežtinta patikra pasienyje su Lenkija tęsis iki vasario 16 dienos, sakoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos pranešime.

Tokių papildomų saugumo priemonių, galiosiančių iki vasario 16 dienos, Lenkija imsis dėl Varšuvoje rengiamo ministerijų aukšto lygio pareigūnų pasitarimo. Jame bus aptariama situacija Artimuosiuose Rytuose bei svarbūs saugumo užtikrinimo ir taikos palaikymo šiame regione klausimai.

Kontrolė bus vykdoma buvusių sausumos valstybės sienos perėjimo punktų vietose prie sienos su Vokietija, Čekija, Slovakija ir Lietuva. Papildomų saugumo bei kontrolės priemonių Lenkijos teisėsaugininkai taip pat imsis šalies oro bei jūrų uostuose.

Valstybės, priklausančios Šengeno erdvei, yra panaikinusios tarpusavio vidaus sienų kontrolę, tačiau kiekviena šalis ją gali laikinai atnaujinti, kai yra būtina imtis saugumo priemonių siekiant efektyviau užkirsti kelią rimtiems vidaus saugumo ir viešosios tvarkos pažeidimams.

Atnaujinus vidaus sienų kontrolę visų šalių, taip pat ir Lietuvos, piliečiai, įvažiuojantys į Lenkiją, šios valstybės pareigūnams privalės pateikti galiojantį kelionės dokumentą – pasą arba asmens tapatybės kortelę. Kiti dokumentai nėra tinkami.

Lenkija pasienio tikrinimus prie savo vidaus sienų atnaujina ne pirmą kartą. Tai buvo padaryta 2012 metais, kai ši šalis kartu su Ukraina rengė Europos futbolo čempionatą. 2013 metais Lenkijos sienų kontrolė buvo laikinai atnaujinta dėl Varšuvoje vykusios pasaulinės klimato kaitos mažinimo konferencijos. 2016-ųjų vasarą Lenkija tokias priemones taikė dėl šalyje vykusio NATO viršūnių susitikimo ir Pasaulio jaunimo dienų, kuriose lankėsi popiežius Pranciškus.

Praėjusių metų pabaigoje Lenkija savo šalies sienų kontrolę atnaujino dėl Katovicuose vykusios Jungtinių Tautų bendrosios klimato kaitos konvencijos šalių konferencijos.