Lietuvoje

2019.02.08 19:31

Buvęs aplinkos ministras: S. Skvernelis elgiasi kaip įpykęs vaikas, kuris negavo žaislo

Aplinkos ministerija vadovo neturi ilgiau nei tris mėnesius, savo ruožtu premjeras teigia, kad be vadovo ši institucija galėtų būti dar bent pusmetį. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ dalyvavęs buvęs šios ministerijos vadovas Kęstutis Navickas sako, kad vyksta keisti, tarsi destrukciniai žingsniai atgal.  

„Esminiai pakeitimai, kuriuos pasiekėme, turėjome tik todėl, kad buvo stipri aplinkos politika, diktuojama iš EK ir per tokį trumpą laiką mes rezultatus pasiekėme. Tada susitarkime, kuo mums dar nereikia?“, – retoriškai klausė buvęs ministras.

K. Navicko teigimu, jį stebina tai, kad jo vadovavimo metu ministerijoje buvo pradėti, tačiau iki šiol nepabaigti tam tikri darbai, kaip pavyzdį pateikdamas kvapų suvaldymo problemą Klaipėdos mieste.

„Klausimas paprastas, dėl ko čia visas šitas cirkas? Ar tų problemų nebeliko?“, – sakė K. Navickas.

Buvusio ministro teigimu, premjero užsiminimas apie aplinkos ir energetikos ministerijų sujungimą skamba keistai, tokių būdu galima panaikinti visas ministerijas, tada premjerui būtų daug lengviau priimti sprendimus.

„Turime įvairių diktatūros formų, tai tą taip ir galėtume vertinti. Man tai primena įpykusį vaiką, kuomet jis išdaužo negavęs reikiamo žaislo išdaužo visus kitus aplinkui, iš kitos pusės, galima atlikti daug jungimų ir keitimų, tačiau reikia susitarti, dėl kokio tikslo tai bus atliekama. Ar tai būtų daroma, kad kažko negavai, ar tai bus tinkslinga ir racionalu. Šiuo atveju apie tikslus niekas nekalba, tik apie ministerijos techninį išsprogdinimą ir tada ką mes turėsime“, – sakė buvęs ministras.

Komentuodamas premjero S. Skvernelio veiksmus ir elgesį aplinkos ministerijos ir vadovo paieškos kontekste, K. Navickas sako, kad vyriausybės vadovas greičiausiai nėra įsitikinęs, koks vaidmuo ir svarba yra aplinkos apsaugos sektoriaus ir ministerijos.

„Aplinkos ministerija jau kartą buvo sujungta ir aš iš to didelio proveržio nemačiau, o to pasekoje į ministeriją buvo galima kviestis specialistus, kurie su aplinkosauga neturėjo nieko bendro, tą mes ir turėjome“, – sakė buvęs ministras.

K. Navicko manymu, dabar ministerija yra tapusi politinių ambicijų įkaite, visiškai pamirštant tai, kad ji atlieka itin svarbią funkciją valstybės kontekste.

„Bendrą supratimą turėjo, bet suprasti, kodėl ateina vieni ar kiti pasiūlymai buvo sudėtinga. <...> Aplinkos sektorius yra ne šiaip atsiradęs, pirmiausia, kad ne gamta susinaikintų, bet patys kaip žmonės nesusinaikintume. Dažnai girdime, kad tai trukdo verslui ir pan, bet jei verslas eitų taip kaip norėtų, tai mes su savo plėtra pabaigtume greitai“, – sakė K. Navickas.

Plačiau – „Laba diena, Lietuva“ laidos reportaže.