Lietuvoje

2019.02.08 16:11

R. Karbauskis: aplinkos ministro klausimas spręstųsi, jei prezidentė atsiprašytų

LRT.lt2019.02.08 16:11

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį atmetė premjero Sauliaus Skvernelio siūlomą socialdarbietės Irmos Gudžiūnaitės kandidatūrą į aplinkos ministres. Į šį sprendimą itin karštai sureagavo vyriausybės vadovas ir „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, kuris penktadienį „Žinių radijo“ laidoje užsiminė, jog prezidentei atsiprašius, aplinkos ministro klausimas vėl būtų sprendžiamas.  

„Tikėti dabar tuo, kad prezidentė pasakiusi, jog patvirtins kandidatą, kuris yra teikiamas, kad ji tą padarys, jau nebėra jokio pagrindo. Pasitikėjimas yra sugriautas. Jei prezidentė pasakys – „aš atsiprašau, daugiau taip nesielgsiu, kad patvirtintą kandidatą aš tikrai patvirtinsiu“, tai manau, kad tas klausimas spręsis. Tačiau šitoje situacijoje, kada prezidentė sako, kad „aš nebuvau suderinusi“, o tai yra netiesa... Laukiu paaiškinimo, kodėl buvo pasielgta taip, nes kandidatė buvo suderinta“, – kalbėjo Ramūnas Karbauskis.

LRT.lt primena, kad prezidentė D. Grybauskaitė pirmadienį po susitikimo su premjero S. Skvernelio siūloma kandidate į aplinkos ministres I. Gudžiūnaite neslėpė, kad jai kilo abejonių dėl teikiamos kandidatūros. Tuomet šalies vadovės atstovai teigė, kad I. Gudžiūnaitei trūksta patirties srityje, kurios reikėtų tapus ministre. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.