Lietuvoje

2019.02.08 16:11

Vyriausybės teisininkai – prieš K. Lukošiaus atleidimą

BNS2019.02.08 16:11

Vyriausybės teisininkai šią savaitę pareiškė esantys prieš Vidaus reikalų ministerijos (VRM) siūlymą atleisti tarnybinį nusižengimą padariusį ugniagesių gelbėtojų vadą Kęstutį Lukošių.

Anot vyriausybės teisės grupės, šiurkštų tarnybinį nusižengimą ministerijos atstovai grindžia pagal šiuo metu nuo sausio galiojančią Vidaus tarnybos statuto redakciją.

Vis dėlto K. Lukošiaus elgesys pratęsiant automobilinių kopėčių nuomos sutartį turėjo būti vertinamas pagal tą statutą, kuris galiojo pareigūnui darant nusižengimą, rašoma teisininkų išvadoje.

„(...) pagal tarnybinio nusižengimo padarymo metu galiojusią Vidaus tarnybos statuto 33 straipsnio redakciją tarnybinė nuobauda – atleidimas iš vidaus tarnybos nebuvo numatyta už tokio pobūdžio tarnybinius nusižengimus“, – teigiama dokumente.

„Atsižvelgiant į tai, kad aptariamu atveju tarnybinis tyrimas pradėtas 2018-11-13, pareigūno veiksmai, dėl kurių pradėtas tarnybinis tyrimas, atlikti 2018-07, (...) nėra teisinio pagrindo taikyti Projekte siūlomos tarnybinės nuobaudos“, – rašoma jame.

Atlikusi tarnybinį tyrimą Vidaus reikalų ministerija teigia, kad K. Lukošius neturėjo teisės pernai trečią kartą pratęsti sutarties dėl kopėčių nuomos ir padarė tai per brangiai.

Ministras Eimutis Misiūnas sako, kad siūlomas K. Lukošius nepateisino lūkesčių, o Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas netapo skaidresne įstaiga.

Pareigūnas priekaištus atmeta. Jis sako sutartį pratęsęs, nes kitu atveju tarnyba liktų be kopėčių, o tai keltų grėsmę visuomenės saugumui.

Vyriausybė ugniagesių gelbėtojų vado atleidimą turėtų svarstyti kitą savaitę. Šis klausimas jau buvo dukart atidėtas.

Vidaus reikalų ministras pernai jau yra siekęs skirti K. Lukošiui papeikimą už nedeklaruotą individualią veiklą, tačiau vyriausybė nuobaudą skirti atsisakė. Tam tuomet nepritarė ir premjeras Saulius Skvernelis.

K. Lukošius departamentui vadovauja nuo 2017 metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.