Lietuvoje

2019.02.08 14:47

R. Karbauskis – apie situaciją aplinkos ministerijoje: jokių bėdų neatsitiks

Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas parengė įstatymo pataisas, kurios įpareigotų premjero pareigas einantį valstybės pareigūną laikytis atsakingo valstybės valdymo principo ir ne vėliau kaip per 15 dienų pateikti prezidentui naują ministro kandidatūrą.

„Taip negali būti, kad vyriausybės vadovas sugalvotų nuspręsti, kad vyriausybė gali dirbti tik su dalimi jos narių. Įstatymais yra nustatyta - vyriausybę sudaro ministras pirmininkas ir ministrai. Vadinasi, turi būti paskirti visų ministerijų vadovai, kolegialiai formuojantys, priimantys vyriausybės sprendimus, taip atsakingi už savo ministerijų įtakos sritis“, - ELTAI sakė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys Julius Sabatauskas.

Savo ruožtu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis LRT TELEVIZIJAI sakė, kad vyriausybė šiuo metu funkcijonuoja normaliai ir be vieno ministro, tuo labiau, kad aplinkos ministerijoje dirba jį pavaduojantis kitas ministras.

„Be vieno ministro vyriausybė dirba ir galiu užtikrinti visuomenę, kad nei vyriausybėje, nei pačioje ministerijoje bėdų jokių neatsitiks, tuo labiau, kad yra pavaduojantis ministras, kuris puikiai susitvarko“, – komentavo R. Karbauskis.

LRT.lt primena, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį atmetė kandidatės į ministres Irmos Gudžiūnaitės kandidatūrą.

Savo ruožtu premjeras aštriomis pastabomis reagavo į tokį prezidentės sprendimą.

S. Skvernelio įsitikinimu, prezidentė dar kartą parodė ne tik savo požiūrį į jo vadovaujamą vyriausybę, tačiau ir norą destabilizuoti vyriausybės darbą.