Lietuvoje

2019.02.08 14:32

Kelionei į Izraelį Lietuvos moksleiviai išvyksta jau antrąjį kartą

LRT.lt 2019.02.08 14:32

Penktadienį savaitei į Izraelį išvyksta 45 moksleiviai ir mokytojai iš Prienų, Birštono, Alytaus, Kauno, Marijampolės bei Varėnos. Jau antrus metus iš eilės Izraelio ambasada, bendradarbiaudama su Lietuvos savivaldybėmis bei siekdama tiesti tiltus tarp Lietuvos ir Izraelio, organizuoja moksleivių vizitus į Izraelį. Tai yra trečiasis projekto etapas. Praėjusių metų pavasarį moksleiviai iš Lietuvos pirmą kartą išvyko į Izraelį, o rudenį buvo sulaukta atsakomojo vizito, sakoma pranešime spaudai.

Kelionės metu moksleiviai susitiks su savo bendraamžiais iš įvairių Izraelio mokyklų, kartu dalyvaus kultūriniuose ir šviečiamuosiuose renginiuose, susipažins su Tel Avivu, Jeruzale, lankysis prie Negyvosios bei Galilėjos jūros, kibuce, o Vasario 16-ąją pasitiks– Masados kalno viršūnėje giedant himną ir išskleisdami Lietuvos vėliavą.

Moksleiviai aplankys Jad Vašem Holokausto muziejų ir Izraelio užsienio reikalų ministeriją. Dalyviams tai bus pirmoji tokia išsami pažintis su Izraeliu.

„Šio, kaip ir daugybės kitų ambasados projektų, tikslas yra žmonių bendrystė, juos jungiantys tiltai. Jaunimo mainai – tai bene geriausias būdas mūsų šalių žmonėms geriau suprasti vienas kitą” – kalbėjo Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon.

Nuo pat Izraelio ambasados atidarymo Lietuvoje prieš ketverius metus, ambasada vykdo įvarius bendradarbiavimo projektus. Didžiausias ambasados dėmesys skiriamas vaikų bei jaunimo projektams bei iniciatyvoms.