Lietuvoje

2019.02.08 14:15

R. Masiulis: dėl Kauno centrinio pašto pastato laukiame pasiūlymų, o ne emocijų

ELTA2019.02.08 14:15

„Lietuvos paštas“ nėra turtinga organizacija, todėl pirmiausia ji turi rūpintis darbuotojų atlyginimais, sako susisiekimo ministras Rokas Masiulis. Ministro teigimu, dėl tolimesnio pastato likimo laukiama racionalių pasiūlymų, o ne emocijų. 

„Lietuvos pašto“ valdyba yra padariusi pertrauką dėl sprendimų priėmimo, ar tą pastatą parduoti, ar ką su juo daryti, ir laukia iš suinteresuotų pusių praktiškų, racionalių pasiūlymų, o ne emocijų“, - žurnalistams sakė susisiekimo ministras R. Masiulis. 

ELTA primena, kad penktadienį Susisiekimo ministerijoje vyks pasitarimas dėl Kauno centrinio pašto pastato. Pasitarime dalyvaus kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, Nacionalinės Lietuvos UNESCO komisijos sekretoriato vadovė Asta Junevičienė, Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė, Kultūros paveldo departamento direktorius Vidmantas Bezaras. 

Antradienį „Žinių radijui“ R. Masiulis sakė, kad reikėtų svarstyti galimybę pastatą parduoti, nes „Lietuvos paštas“ neturi lėšų objektui remontuoti. 

„Ši pozicija yra ne iš gero gyvenimo. Jeigu paštas būtų turtingas, kur darbuotojai, paštininkai gautų rinkos atlyginimus kaip privačiose kompanijose ir liktų dar pinigų pasirūpinti atstatyti, renovuoti tas erdves, išpuošti tai, be abejo, tą ir turėtų daryti. Bet kai yra sprendžiami pirmo, gyvybinio būtinumo klausimai, kaip pakelti algas vargingiausiems, tai yra situacija iš vargo“, - sakė R. Masiulis. 

Kauno centrinio pašto rūmai yra svarbus Lietuvos laikinosios sostinės laikotarpio reprezentacinis statinys, tačiau rūmų būklė kasmet prastėja. Šiuo metu „Lietuvos paštas“ naudoja mažesnę dalį patalpų. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.