Lietuvoje

2019.02.08 12:23

V. Razumas ir M. Bilotienė paskirti švietimo viceministrais

LRT.lt, ELTA2019.02.08 12:23

Nuo vasario 8 dienos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje pradeda dirbti du viceministrai: prof. habil dr. Valdemaras Razumas, kuruosiantis aukštąjį mokslą ir mokslą, bei Monika Bilotienė, kurios sritis bus bendrasis ugdymas ir profesinis mokymas.

Mokslo pasaulyje gerai žinomas prof. V. Razumas, ilgametis Lietuvos mokslų akademijos prezidentas, nuo 2018 metų birželio buvo išrinktas Lietuvos mokslo tarybos pirmininku. Pagal išsilavinimą jis yra chemikas, ilgai dirbęs biomolekulių fizikinės chemijos srityje, apdovanotas Lietuvos mokslo premija, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi. Jis taip pat yra Latvijos mokslų akademijos užsienio narys. Prof. V. Razumas yra dirbęs įvairiose Švietimo ir mokslo ministerijos darbo grupėse, 2013–2017 m. buvo Aukštojo mokslo tarybos pirmininkas.

Monika Bilotienė, pagal išsilavinimą lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, nuo 2018 m. gruodžio pradžios iki paskyrimo viceministre laikinai vadovavo ministerijos Ugdymo plėtotės centrui. Prieš tai keliolika metų, nuo 2007 m., dirbo Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros direktoriaus pavaduotoja. Ji yra patyrusi švietimo konsultantė, vadybos ekspertė, stažavosi Mančesterio universiteto Lyderystės centre.

V. Razumas palieka Lietuvos mokslo tarybos pirmininko pareigas

Švietimo, mokslo ir sporto viceministru tapęs prof. habil. dr. Valdemaras Razumas atsistatydina iš Lietuvos mokslo tarybos pirmininko pareigų. 

Nutarimo projektą dėl jo atleidimo įregistravo Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša. 

„Vadovaujantis Lietuvos mokslo tarybos nuostatomis, teikiu savo atsistatydinimą iš Lietuvos mokslo tarybos pirmininko pareigų (...), kadangi sutikau būti patvirtintas Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos viceministru“, – sakoma V. Razumo atsistatydinimo rašte.

Seimas 2018 m. birželio 29 d. nutarimu paskyrė V. Razumą Lietuvos mokslo tarybos pirmininku. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt