Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.07 19:49

Politologas įvardijo, kodėl naują aplinkos ministrą rasti gali būti nelengva

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį teigė nedavusi pažado premjerui Sauliui Skverneliui, kad jo teikta kandidatė į aplinkos ministres Irma Gudžiūnaitė yra tinkama eiti šias pareigas.  

Tačiau šalies vadovė plačiau nekomentavo premjero teiginių, kad prezidentė buvo tiesiogiai žadėjusi I. Gudžiūnaitei skirti ją ministre. 

Ar Aplinkos ministerija tapo politinių ambicijų įkaite?

LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ žurnalistai pasidomėjo, ar nežinomybė dėl Aplinkos ministerijos vadovo paskyrimo nevirs chaosu šios įstaigos koridoriuose?

Vilniaus universiteto Tarptautinio santykių ir politikos mokslo instituto (TSPMI) politologo Vitalio Nakrošio teigimu, santykinai ministro nepaskyrimas ilgą laiką iš tiesų gali turėti tam tikros neigiamos įtakos tiek tos ministerijos, tiek visos vyriausybės darbui.

„Laikinasis vadovas neturi svaraus mandato priimti ryžtingų sprendimų, o taip pat tuo laikotarpiu gali atsirasti neskaidrių sprendimų priėmimo galimybė“, – LRT TELEVIZIJAI sakė politologas, pabrėždamas, kad įstatymiškai nėra numatytas laiko tarpas, iki kada premjeras turi teikti kandidatūrą, o premjeras turėtų teikti prezidentūrai kandidatūras tol, kol jos bus suderintos, o ministras patvirtintas.

Anot V. Nakrošio, dirbti be vienos iš ministerijos „galvų“ dirbti įmanoma, tačiau atsiranda tam tikrų keblumų. kuomet pasikeitė vyriausybės sudėtis, buvo siekiama pertvarkyti reformas, teikti naują impulsą, o aktyvus darbas nėra tas dalykas, kurį gali dirbti laikinasIS ministras.

Politologo teigimu, yra tikimybė, jog gali sustoti ankstesnių sprendimų įgyvendinimas, taip pat gali sulėtėti naujų spendimų priėmimas.

V. Nakrošis taip pat įvardijo, kad šiuo metu svarbu susitarti aukščiausiems šalies vadovams, be to, vienas iš paieškos kriterijų – „socdarbiečių“ rankose, kuriems yra paskirta šios ministerijos koordinacija, todėl pastariesiems šiuo metu aktyviai reikėtų ieškoti kandidatų, kurie atitiktų reikalingus kriterijus.

„Dėl tam tikrų aplinkybių nėra lengva rasti minstro kandidatūros. Tai turėtų būti „socialdarbiečiams“ lojalus asmuo, taip pat turi būti moteris, be to, atitikti prezidentūros keliamus reikalavimus. Žinoma, nebus lengva surasti kandidatą, kuris imtųsi laikino vadovavimo, nes po prezidento rinkimų dabartinė vyriausybė turės grąžinti įgaliojimus“, – sakė politologas.

V. Nakrošis neatmeta galimybės, kad įtampos aštrinimas tarp prezidentūros ir S. Skvernelio komandos galėtų būti susijęs su rinkiminės kampanijos strategija.

Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi