Lietuvoje

2019.02.07 16:13

J. Ohmanui išimties tvarka suteikta Lietuvos pilietybė

15min.lt 2019.02.07 16:13

Visuomenininkas, publicistas, kino dokumentininkas, socialinių iniciatyvų puoselėtojas Jonas Ohmanas ketvirtadienį Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) prisiekė Lietuvai ir tapo šalies piliečiu. Kartu su juo prisiekė dar 24 žmonės.

Apie tai pranešama VRM feisbuko puslapyje.

J. Ohmanui pilietybė skiriama išimties tvarka. Tai pernai lapkritį suteikė šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė. Prezidentė atsižvelgė į jo nuopelnus Lietuvai, sėkmingą integraciją į Lietuvos visuomenę, reikšmingą indėlį garsinant Lietuvos vardą pasaulyje.

Pilietybės įstatymas numato, kad Lietuvos Respublikos pilietybę išimties tvarka prezidentė gali suteikti ypatingų nuopelnų Lietuvos valstybei turintiems kitų valstybių piliečiams ar asmenims be pilietybės, kurie integravosi į Lietuvos visuomenę.

J. Ohmanas į švedų kalbą išvertė 7 lietuvių autorių knygas, sukūrė ne vieną filmą mūsų šalies istorijos temomis, daugiausia – apie pokario rezistenciją Lietuvoje. Už nuopelnus jis ne kartą apdovanotas medaliais, ordinais ir garbės ženklais.

Visuomenininkas, publicistas, kino dokumentininkas, socialinių iniciatyvų puoselėtojas J. Ohmanas 2014 metais įkūrė organizaciją „Mėlyna ir Geltona“, jos tikslas – rinkti paramą Ukrainos kariams, nuo karo nukentėjusioms mokykloms.