Lietuvoje

2019.02.07 15:32

V. Pranckietis nesutinka, kad Aplinkos ministerija galėtų iki vasaros likti be ministro

ELTA2019.02.07 15:32

Šalies aukščiausioje valdžioje įsipliekus nesutarimams, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad artimiausiu metu norėtų susitikti ir su prezidente Dalia Grybauskaite, ir su premjeru Sauliumi Skverneliu. Seimo pirmininkas V. Pranckietis nemano, kad Aplinkos ministerija galėtų iki vasaros likti be ministro.

„Reikia tiesiog kalbėtis. Į vieną ir į kitą sekretoriatą esame paskambinę ir paprašėme susitikimo. Aš prašiausi nuvažiuoti ir į vieną, ir į kitą instituciją atskirai“, – savo planais ketvirtadienį su žurnalistais pasidalino V. Pranckietis. 

Parlamento vadovo teigimu, jis bandysiąs tiesiog kalbėtis, pavyzdžiui, apie tai, kaip galėtume spręsti šią situaciją dėl aplinkos ministro paskyrimo, kad „nedeklaruotų, jog pusę metų ministro nereikia“. „Taip negali būti“, – mano V. Pranckietis. 

Jis nemano, kad Aplinkos ministerija galėtų iki vasaros likti be ministro. 

„Ministerijos turi funkcionuoti, ir ministerija turi turėti ministrą. Manau, kad mes dar diskutuosime dėl to, kad kandidatūra būtų teikiama ar neteikiama. Reikėtų rasti tokį kandidatą, kuris būtų priimtinas visoms pusėms, kaip buvo priimtinas švietimo, mokslo ir sporto ministras, kultūros ministras“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė V. Pranckietis. 

Seimo vadovas atsisakė vertinti, ar premjeras Saulius Skvernelis, sakydamas, kad naujos ministro kandidatūros neteiks iki vasaros, galbūt pasikarščiavo. 

„Visiškai neturiu čia noro vertinti. Manau, kad mes dalykiškai turime spręsti tas problemas, kurios yra valstybėje“, – sakė V. Pranckietis. 

E. Genio/LRT nuotr.

Kaip parlamento vadovas, jis teigė esąs konstituciškai atribotas nuo ministrų skyrimo, tačiau sakė, kad tarp anksčiau svarstytų kandidatų į aplinkos ministro postą jis matydavęs žmonių, kurie turėtų pakankamai kompetencijos.

„Kodėl toms kandidatūroms nebuvo pritarta, ne viską aš žinau“, – sakė V. Pranckietis. 

Seimo pirmininko vertinimu, Aplinkos ministerija yra labai sudėtinga, daugiašakė ministerija – tai aplinkos apsauga, statybos, miškai, atliekos, todėl ministras turi turėti daug kompetencijų. 

Trečiadienį prezidentė D. Grybauskaitė atmetė premjero S. Skvernelio siūlomą „socialdarbietės“ Irmos Gudžiūnaitės kandidatūrą į aplinkos ministres.

Premjeras S. Skvernelis aštriai sureagavo į tokį prezidentės sprendimą. S. Skvernelio teigimu, prezidentė dar kartą parodė ne tik savo požiūrį į jo vadovaujamą vyriausybę, tačiau ir norą destabilizuoti vyriausybės darbą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.