Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.07 15:05

VRK panaikino K. Tubio ir R. M. Račkausko neliečiamybę

ELTA 2019.02.07 15:05

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) teisėsaugos prašymu ketvirtadienį panaikino kandidatų į Panevėžio ir Anykščių rajono merus neliečiamybę. Ikiteisminius tyrimus atliekančios teisėsaugos prašymu neliečiamybė VRK sprendimu buvo panaikinta kandidatui į Panevėžio miesto merus Ryčiui Mykolui Račkauskui ir kandidatui į Anykščių rajono merus Kęstučiui Tubiui.

Kovo mėnesį vyksiančiuose merų rinkimuose abu politikai dalyvauja su rinkimų komitetais. Panevėžio apygardos prokuratūros atstovai kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), prašydami panaikinti Panevėžio miesto mero R. M. Račkausko bei Anykščių rajono mero K. Tubio teisinę neliečiamybę. Abu šie politikai įtariami korupcinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis.

„Galiojant įtariamųjų teisinei neliečiamybei, ikiteisminius tyrimus atliekantys teisėtvarkos pareigūnai negali jų atžvilgiu atlikti jokių tyrimo veiksmų. Todėl, siekiant galimai įvykdytas nusikalstamas veikas ištirti per kuo trumpesnį laikotarpį, prokuratūra kreipėsi į VRK dėl Panevėžio miesto bei Anykščių rajono merų teisinės neliečiamybės panaikinimo“, – rašoma prokuratūros pranešime spaudai.

K. Tubis dėl įtarimų prekyba poveikiu nuo mero pareigų nušalintas sausio 29 d. 

K. Tubiui skirtos ir kardomosios priemonės – 10 tūkst. eurų užstatas, rašytinis pasižadėjimas neišvykti, draudimas bendrauti su tam tikrais asmenimis bei lankytis Anykščių rajono savivaldybės administracijos pastate.

ELTA primena, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu Anykščių rajono savivaldybėje.

Įtariama, kad Anykščių rajono savivaldybėje galimai buvo susitarta priimti bei priimta kyšių iš kai kurių verslo atstovų. Verslininkams, kaip įtariama, buvo pažadėta priimti naudingus sprendimus, paveikiant Anykščių rajono savivaldybės valstybės tarnautojus, kad šie teisėtai arba neteisėtai veiktų ir sudarytų išskirtines sąlygas, naudingas jų verslui, pavyzdžiui, dėl disponavimo žemės sklypu, dėl paramos verslo plėtrai.

Tuo tarpu R. M. Račkauskas yra įtariamas prekyba poveikiu bei piktnaudžiavimu tarnyba. Jis iš Panevėžio mero pareigų pašalintas nuo 2018 m. birželio mėnesio. 

Įtariama, kad kai kurioms įmonėms galimai buvo žadama paveikti Panevėžio miesto savivaldybės administracijos tarnautojus, kad šie ateityje priimtų palankius sprendimus dėl tų įmonių dalyvavimo ir laimėjimo savivaldybės organizuojamuose viešųjų pirkimų konkursuose ar dėl jau sudarytų sutarčių vykdymo.

Tiesioginiai merų ir savivaldybių tarybų rinkimai vyks kovo 3 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi