Lietuvoje

2019.02.07 13:06

G. Nausėda – apie paskutinius politinius įvykius: visa tai rodo, į kokį susiskaldymą yra įstumta Lietuva

LRT.lt2019.02.07 13:06

Aplinkos ministro paieškos į diskusiją įtraukia vis daugiau visuomenės ir politikų, kurie stoja į vieną ar kitą barikadų pusę. 

Kandidatas į šalies prezidentus Gitanas Nausėda taip pat išreiškė savo poziciją, teigdamas, kad trečiadienio situacija įliustravo tai, kaip pastaruoju metu į valdžių susiskaldymą ir asmeniškumus yra įtraukta Lietuva.

„Atrodytų elementari situacija – ministro kandidatūros suderinimas ir paskyrimas – tapo atviros kovos pretekstu. Kovos, kurioje Lietuvos piliečiai vėl dalijami į „savus“ ir „svetimus“, „juos“ ir „mus“, – socialinėje erdvėje svarsto G. Nausėda.

Anot G. Nausėdos, toks apsižodžiavimas ir ambicijos turėjo kažkada pratrūkti, tą jau prieš kurį laiką rodė tam tikri ženklai.

„Tiesą sakant, neabejojau, kad anksčiau ar vėliau tai turi įvykti. Kai valdančiosios daugumos lyderis išdidžiai praneša, kad „pas šią prezidentę neis“, asmeninės antipatijos net neslepiamos, o svarbiausiu argumentu tampa senos nuoskaudos, bet kokia kibirkštis gali tapti gaisru. Blogiausia tai, kad šis gaisras pradeda naikinti Lietuvos valstybės pamatus – pagarbą konstitucinei šalies sąrangai, pagarbą žmonėms, kurie rinko valstybės vadovus, – savo mintis dėstė ekonomistas, pasiūlęs visiems nusiraminti ir atsiversti Konstituciją.

G. Nausėdos manymu, situacija šiuo metu tikrai nėra pati optimaliausia, kuomet ministerija jau keletą mėnesių yra be „galvos“ ir, labai realu, jog tokia tai gali išlikti iki pat rinkimų, o ambicijų užgožti politikai primena supykusius vaikus kieme.

„Vyriausybė negali neteikti ministro kandidatūros valstybės vadovui. Kaip ir negali ministerija pusę metų funkcionuoti su pavaduojančiu ministru. Nei ministro postas, nei ministerija, nėra asmeninis vienos partijos ar vieno politiko turtas, su kuriuo jis gali elgtis kaip nori. Balsuodami Lietuvos piliečiai įpareigojo išrinktą valdžią dirbti šalies labui, o ne vaikiškai mėtytis kaltinimais ar grasinti „aš su tavimi daugiau nežaisiu“, – tvirtina G. Nausėda, teigdamas, kad valdantieji ir vyriausybė privalo kuo greičiau rasti dialogą su prezidente ir užtikrinti normalų tiek aplinkos ministerijos, tiek vyriausybės darbą.

„Kviečiu visus užkasti atgal į žemę šiandien išsitrauktus kirvius, pamiršti nuoskaudas, sutramdyti ambicijas ir kartu veikti Lietuvos valstybės labui. Laukia sudėtingas laikotarpis, treji rinkimai, kuriuose, manau, teks susidurti ir su užsienio valstybių įtakomis. Tad kiekvienas toks valstybės vadovų konfliktas yra pirmiausia naudingas Lietuvos nedraugams“, – savo pasiūlymą besiriejantiems šalies vadovams pateikė G. Nausėda.