Lietuvoje

2019.02.07 17:12

P. Auštrevičiaus prezidentinėje komandoje – žinomi Seimo liberalų veidai

Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.02.07 17:12

Liberalų sąjūdžio kandidatas į prezidentus Petras Auštrevičius pristatė savo politinę komandą ir rinkimų programą. 

Kandidato komandoje dirbs bent trys dabartiniai Seimo nariai, Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovai – Viktorija Čmilytė-Nielsen, Virgilijus Alekna, Vitalijus Gailius.

Programos ir politinės komandos pristatymą Vilniuje, Adomo Mickevičiaus bibliotekoje, surengęs P. Auštrevičius tvirtino, kad šią vietą pasirinko neatsitiktinai. Jis teigė itin gerbiantis A. Mickevičių. „Adomas Mickevičius yra žymiausias lietuvis ir vilnietis, ryškiausias laisvės šauklys“, – ketvirtadienį A. Mickevičiaus bibliotekoje kalbėjo P. Auštrevičius. „Europietiška Lietuva – tokią aš matau Lietuvą“, – prieš komandos narių pristatymą pagrindinį savo kampanijos šūkį įvardijo Liberalų sąjūdžio kandidatas į prezidentus.

Savo pagrindine bendražyge P. Auštrevičius įvardijo savo žmoną Gintarę Auštrevičienę.

P. Auštrevičiaus rinkimų štabo vadovė – Europos federalistų sąjungos Lietuvoje sekretorė Laura Tatarėlytė. Kandidato į prezidentus komandoje dirbs parlamentarai V. Čmilytė-Nielsen (kuruos žmogaus teisių klausimus), V. Gailius (kuruos vidaus reikalų klausimus), V. Alekna (atsakingas už sporto ir jaunimo reikalus).

P. Auštrevičiaus komandoje taip pat dirbs ambasadorius Renatas Juška (atsakingas už užsienio reikalų ir nacionalinio saugumo klausimus), akademikai Klaudijus Maniokas (Europos reikalų klausimai), Galina Miškinienė (atsakinga už švietimo reikalus ir tautines bendrijas).

Kultūros klausimus P. Auštrevičiaus komandoje kuruos dailininkai Algis Griškevičius ir Raimondas Savickas. Regioninės politikos klausimais užsiims liberalas Marijus Kaukėnas. Agota Jakutytė bus atsakinga už jaunimo politikos sferą, teisės klausimais P. Auštrevičiui padės Matas Lasauskas, liberalė Laura Balčiūnaitė-Taraškienė kandidato į prezidentus komandoje bus atsakinga už finansus. Europarlamentaro P. Auštrevičiaus biuro Lietuvoje darbuotoja Jūratė Levickienė bus atsakinga už viešuosius ryšius.

Prabilo apie atominės elektrinės uždarymą

Savo pagrindiniais prezidentinės rinkimų programos prioritetais P. Auštrevičius įvardijo siekį mažinti gyventojų pajamų apmokestinimą, naują mokytojų rengimo sistemą, kultūros skatinimą.

P. Auštrevičius pabrėžė pritariantis krašto gynybai skirto finansavimo didinimui. Liberalas kartu akcentavo, kad lėšų krašto apsaugai klausimas neturėtų būti priešinamas su pinigais, skirtais socialinėms reikmėms valstybei.  

„Lietuvoje turėtų veikti nuolatinė JAV karinė bazė“, – pažymėjo P. Auštrevičius.

Kategorišką nuomonę P. Auštrevičius turėjo ir dėl Astravo atominės elektrinės. Anot jo, Lietuvai su partneriais Europos Sąjungoje būtina siekti, jog ši jėgainė būtų uždaryta.

Kalbėdamas apie vidaus politiką P. Auštrevičius pažymėjo nacionalinių susitarimų svarbą. Jo manymu, tai yra priemonė, kuria būtina pasinaudoti, siekiant geresnio mokytojų rengimo ir kitų tikslų.

„Pernelyg didelę mūsų žmonių dalį apnikusi neviltis dėl ateities, abejonės, ar net ir sunkiai dirbant pavyks susikurti sau ir šeimai gerovę“, – dabartinę padėtį Lietuvoje vertino liberalas.

Savo ruožtu jis kritikavo dabartinius valdančiuosius. P. Auštrevičiaus manymu, jie pasirinko „pigios valstybės modelį“ ir pamiršta, kad svarbiausiais klausimais valstybėje būtina susitarti tarpusavyje.

„Savęs ir aplinkinių vis klausiu, ar Lietuva pigia, antrarūše ir uždara valstybe verčiama sąmoningai? Tikiu, kad nebūtinai. Greičiausiai tai pasekmė to, kad pernelyg ilgai Lietuvos politikoje buvo ignoruojamas balsas tų, kurie sakydavo, kad demokratijos mūsų valstybėje nebus per daug“, – aiškino kandidatas į prezidentus.

P. Auštrevičiaus taip pat stebėjosi, kad problemos šalies viduje sprendžiamos, jo teigimu, „kviečiantis ant kilimėlio“.

„Būtina  baigti beprasmes rietenas, vienadienes reformas ir bukus draudimus“, – dėstė politikas. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.