Lietuvoje

2019.02.06 19:23

Lietuvos žvalgybos ataskaitą Baltarusijos URM vadina „emocionaliais vertinimais“

BNS 2019.02.06 19:23

Lietuvos žvalgybos grėsmių ataskaitą, kurioje nemažas dėmesys skiriamas Baltarusijai, šios šalies Užsienio reikalų ministerija (URM) vadina „pernelyg emocionaliais vertinimais“ ir sieja su Lietuvoje šiemet vykstančiais rinkimais.

Baltarusijos ambasados išplatintame laiške šalies URM Informacijos ir skaitmeninės diplomatijos departamento atstovas Andrejus Šupliakas tikina, kad „nepagrįsti, pernelyg emocionalūs vertinimai“ bei „skambios įžeidžiančios frazės jau seniai tapo firminiu kai kurių Lietuvos politikų ženklu“.

„Kelių rinkiminių kampanijų, Lietuvoje planuojamų šį pavasarį, išvakarėse, panašu, kažkam naudinga vadovaujantis siaurais verslo ir ir politiniais interesais kalti pleištą dviejų valstybių ir tautų santykiuose“, – tikina URM atstovas.

Viešame kasmetiniame grėsmių vertinime Lietuvos žvalgybos institucijos aptaria Rusijos įtaką Baltarusijai, minima, kad Minskas nėra pajėgus vykdyti savarankiškos politikos. Ataskaitoje tvirtinama, kad Rusijos žvalgyba itin aktyviai verbuoja į Rusiją ir Baltarusiją vykstančius
Lietuvos ir kitų šalių piliečius,  taikiniu dažnai tampa sovietų kariuomenėje tarnavę vyrai bei giminių Rusijoje ir Baltarusijoje turintys asmenys.