Lietuvoje

2019.02.06 19:29

Į VRK plūsta pranešimai apie galimus rinkimų kampanijos pažeidimus

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.02.06 19:29

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) praėjusį penktadienį paskelbė kandidatų savivaldybių tarybų rinkimuose sąrašus bei kandidatus į merus ir kone iš karto į VRK pradėjo plūsti pranešimai apie pirmuosius galimus rinkimų kampanijos pažeidimus.

Kaip pranešama LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ įtarimų sukėlė, kad prie autobusiuko, kuriame vyrai tikrinami nuo prostatos vėžio, vis atsiranda kita transport priemonė, raginanti savivaldos rinkimuose palaikyti tam tikrą kandidatą.

„VRK šiuo metu yra gavusi ne vieną pranešimą apie galimus rinkiminės kampanijos pažeidimus, šiuo metu visos situacijos yra tiriamos. Stebime, kodėl, kai vyksta akcija, staiga atsiranda kitas autobusiukas su kandidato politine reklama, kaip tai susiję, ar nebandoma rinkėjams sudaryti kitokio įspūdžio“, – sakė VRK vadovė L. Matjošaitytė.

Anot jos, šiuo atveju galime kalbėti apie galimą rinkėjų papirkimą, taip pat – apie neteisingos nuomonės rinkėjams formavimą. Kol kas visa situacija yra tiriama, o visuomenė apie išvadas bus informuota.

„Daugiausia VRK yra gavusi pranešimų dėl politinės reklamos, kada ta politinė reclama yra nepažymėta arba pažymėta netinkamai, taip pat nemažai pranešimų dėl paslėptos reklamos bei veiklos socialiniuose puslapiuose“, – sakė VRK vadovė.

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ reportaže

Populiariausi

Greitoji pagalba

Lietuvoje

2021.04.22 17:13

Tragedija Vilniuje: šalia daugiabučio namo rastas mirusio mažamečio kūnas

pareigūnai kol kas neatmeta įvairių mirties versijų
Jaroslavas Narkevičius

Lietuvoje

2021.04.22 13:47

Narkevičius nenumano, kur įtariamai galėjo dingti apsaugos priemonių siunta, buvęs viceministras spėja klaidas dokumentuose

„Hoptrans logistics“: prekių trūkumai nebuvo nustatyti; atnaujinta 15.05