Lietuvoje

2019.02.06 17:59

Teismas nesutiko suimti R. Kurlianskio

Milda Kuizinaitė, lrytas.lt2019.02.06 17:59

Apie pažeistas verslininko Raimondo Kurlianskio ir politiko Eligijaus Masiulio kardomąsias priemones praėjusiame teismo posėdyje pranešęs prokuroras Justas Laucius Vilniaus apygardos teismo paprašė suimti  R. Kurlianskį, o E. Masiuliui skirti pusės metų namų areštą. Po kurio laiko teismas nesutiko suimti R. Kurlianskio.

Tokį prašymą prokuroras pateikė pačioje trečiadienio posėdžio pabaigoje. 

Prokuroro teigimu, suteikęs E. Masiuliui 10 tūkst. eurų paskolą R. Kurlianskis šiurkščiai  pažeidė kardomąją priemonę – draudimą nei tiesiogiai, nei pper tarpininkus  nebendrauti su teisiamuoju E.Masiuliu, todėl jam turėtų būti suimtas  maksimaliam terminui – trims mėnesiams, nes trukdoma sudėtingai, didelės apimties bylai.

Prokuroras pareiškė, kad suteikęs paskolą R. Kurlianskis nori paveikti kaltinamąjį E. Masiulį. 

Dar 2016-ųjų lapkritį R. Kurlianskis buvo sumokėjęs 25 tūkst. eurų. užstatą, be to  jam skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Suimti R. Kurlianskį pasiūlęs prokuroras siūlė verslininko sumokėtą užstatą perimti valstybės naudai. 

Tą patį draudimą pažeidusiam E. Masiuliui prokuroras siūlė skirti šešių mėnesių namų areštą –  nuo 20 val. iki 6 val. ryto būti savo gyvenamojoje vietoje Vilniuje ir nebendrauti su visais teisiamaisiais, taip pat  su koncerno „MG BAltic“ prezidentu Dariumi Mockumi bei koncerno valdybos nariu Romanu Raulynaičiu. 

R. Kurlianskio advokatas Simonas Slapšinskas teigė, jog toks prokuroro prašymas neturi jokio pagrindo. 

„Ar baudžiamasis kodeksas gali uždrausti teisiamiesiems sudaryti civilinius santykius? Mano nuomone, ne“,  kalbėjo S. Slapšinskas ir priminė, jog paskola buvo sudaryta ne tarp  teisiamųjų, o per tarpininkus – advokatus. 

Advokatas pasigedo ir duomenų, kad toks bendravimas būtų turėjęs kokių nors  pasekmių. S. Slapšinskas atkreipė dėmesį į tyai, kad R. Kurlianskis nepraleido nė vieno teismo  posėdžio, todėl prašė ne tik atmesti prokuroro prašymą, bet panaikinti ir  rašytinį pasižadėjimą neišvykti. 

Kolegija nusprendė, kad teisiamieji procesui netrukdo, todėl nėra pagrindo griežtinti kardomųjų priemonių.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt