Lietuvoje

2019.02.06 20:49

Politikos apžvalgininkė: valdantieji ir S. Skvernelis siekia sumenkinti prezidentės autoritetą

Premjerą Saulių Skvernelį nustebino prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimas neskirti Irmos Gudžiūnaitės į aplinkos ministres. Jis teigė, kad kandidatei prezidentė žadėjo teigiamą sprendimą dėl jos tinkamumo pareigoms. Premjeras tvirtina, jog naujos kandidatūros į aplinkos ministrus su prezidente suderinti nebus įmanoma.  

Savo ruožtu LRT apžvalgininkė Jurga Tvaskienė sako, kad nebūtina priimti visų premjero ar Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderio Ramūno Karbauskio žodžių apie pyktį ir įsižeidimus „už gryną pinigą“, nes po visomis pykčio kaukėmis gali būti tik viena politinio žaidimo dalis.

„Turbūt nereikia taip iš karto galvoti, kad premjeras ir valdančiosios partijos pirmininkas iš tiesų supyko. Stebint iš šalies, tai panašu į didelio žaidimo dalį, kuris buvo apmąstytas iš anksto ir tai vyksta siekiant kelių tikslų. Visų pirma, S. Skvernelis gana skubotai atleido aplinkos ministrą ir jam greitai teko surasti, ką skirtį į tą vietą. Galbūt tų žmonių buvo, tačiau susidaro įspūdis, kad greičiau ne. Vėliau pasklinda žinia, kad vyriausybėje nelieka moterų. O čia gimsta toks sumanymas, kad mes teikiame moterį, kuri turi per mažai patirties, prastai išmano šią sritį ir mes žinome, kad prezidentė jos nepatvirtins“, – svarstė J. Tvaskienė.

Anot apžvalgininkės, stebint iš šalies atrodo, jog prezidentei tikrai buvo pasiūlyta tokia kandidatūra, su kuria šalies vadovė vargu ar galėjo sutikti.

„S. Skvernelis įgyja galią sakyti, kad prezidentė nepatvirtino kandidatūros, galbūt pridengiama žinia, kad to kandidato premjeras ir neturi. Tokiu atveju premjeras laimi dar vieną dalyką – prezidentė yra ta politikė, kurios žodis yra labia svarus ir rinkimų kontekste taip pat. Jei S. Skvernelis sukurs situaciją, kur D. Grybauskaitė lieka politike, kuri netvirtina ministrų, kuri aikštingai kalba, tokiu būdu galbūt jos žodis bus mažiau svaresnis, o tuomet galima aiškiai įtarti, kad S. Skvernelis rengiasi eiti į rinkimus“, – kalbėjo J. Tvaskienė.

Politikos apžvalgininkės teigimu, šiuo metu prezidentė yra įvelta į valdančiųjų intrigas ir skandalingus apsižodžiavimus.

„Susidaro įspūdis, kad tiek valdantieji, tiek kandidatas S. Skvernelis siekia sumenkinti prezidentės autoritetą, eliminuodami svarbų priešininką, kuris galėtų sutrukdyti sklandų ėjimą į rinkimus“, – įžvalgomis dalinosi J. Tvaskienė.