Lietuvoje

2019.02.06 15:57

Etikos sargams nusprendus netirti „Gabrieliaus“ taikinio istorijos, A. Skardžius pasirodė su naujais plakatais

Ineta Nedveckė, LRT.lt, LRT TV naujienų tarnyba2019.02.06 15:57

Trečiadienį Seimo etikos ir procedūrų komisija svarstė Artūro Skardžiaus elgesį dėl taikinio „Gabrielius“. Vos komisijai nusprendus, kad tyrimo nepradės, parlamentaras po Seimo koridorius vaikščiojo jau su naujais plakatais. Viename jų užfiksuotas Gabrielius Landsbergis su ginklu rankose, o kitame – taikinys, tik jau be užrašo „Gabrielius“ viršuje. 

„Štai čia yra [Gabrielius] Landsbergis, o čia – taikinys. Jokio panašumo su G. Landsbergiu, kaip matote, nėra“, – plakatus prieš LRT TELEVIZIJOS kamerą demonstravo jis.

Pasak Seimo nario, buvo sukurtas mitas ir pagarsėjusiame taikinyje buvo visai ne G. Landsbergis. 

Ir, pasak jo, visai nesvarbu, kad užrašas viršuje buvo „Gabrielius“ – Gabrielių yra daug, kaip ir taikinių, naudojamų šaudyklose. 

„Nereikia iš eilinio neviešo pajuokavimo išpūsti burbulo, kaip pas mus dažnai būna. Manau, kad Etikos komisija labai teisingai pasielgė“, – teigė A. Skardžius. 

Jis pabrėžė, kad yra atsiprašęs dėl „melagingai paskleistos žinios“. 

Seimo salėje A. Širinskienei dovanotą plakatą, pasak A. Skardžiaus, dovanų gavo jis pats iš vieno kolegos. Užuot išmetęs į šiukšlių dėžę jis padovanojo taikinį jai.

„Ant jo buvo parašyta, kad aš esu taikiklyje“, – LRT TELEVIZIJAI kalbėjo Seimo narys. 

E. Blaževič/LRT nuotr.

Pasak jo, nuotraukoje nesimato, kas iš tikrųjų taikinyje buvo pavaizduota.

„Tą melagingą žinią vienas portalas paskleidė matydamas, kas ten yra, iš vienos pusės ir visai nematydamas, kas iš tikrųjų buvo pavaizduota“, – kalbėjo jis.