Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.06 14:50

Žemės ūkio ministerijos perkėlimas į Kauną: kaip vyksta procesas?

Vyriausybė svarsto, kaip įgyvendinamas Žemės ūkio ministerijos, Nacionalinės žemės tarnybos  ir Nacionalinės mokėjimo agentūros perkėlimo į Kauną projektas.

Institucijas numatoma perkelti iki 2020-ųjų kovo pabaigos. 

Žemės ūkio ministerija skaičiuoja, kad jos perkėlimas į Kauną kainuos apie 1 mln. eurų, o žemės tarnybos ir mokėjimo agentūros – dar apie 4 mln. eurų. Tikimasi, kad vadinamoji  „veidrodinė“ ministerija su keliasdešimt darbuotojų Kaune turėtų pradėti veikti jau šių metų balandžio pradžioje.

„Realus perkėlimas jau vyksta, kaip ir žinote turbūt, mes tikrai daug darbų jau esame padarę ir su visais darbuotojais šnekamės. Ta vasario 8 diena, kuri įrašyta Vyriausybės protokoliniame pavedime, yra, sakykime, simbolinė data, kad na, nuo jos prasideda vyriausybės pavestas perkėlimas ir jisai turi būti baigtas iki 2020 metų kovo 30 dienos“, – kalbėjo ministras.

Ministerijos vadovo teigimu, jau po poros mėnesių Kaune bus atidaryta vadinamoji veidrodinė ministerija.

„Vasario mėnesį mes skelbiame patalpų nuomos konkursą, kovo 31 dieną plius-minus mes atidarom veidrodinę taip vadinamą ministeriją Kaune, kur centre dirbs apie 20-30 darbuotojų, kuriems dabar yra paskelbti konkursai jau Kaune, tada maždaug birželio mėnesį tikimės, kad jau baigsis tas didysis patalpų nuomos konkursas, jau ilgalaikei nuomai, kurį mes, kaip sakiau, paskelbsim vasario pabaigoje. Tada kraustomės. Na ir 2020 metų pradžioje, sakykime taip, visos trys įstaigos važiuoja ir pradeda dirbti Kaune. Dabar mes kalbame apie tai, kad realiai tris dienas jie galės dirbti iš namų, o 2 dienas turės atvažiuoti į Kauną per savaitę, tai dabar lyg ir sklinda tokie signalai, kad žmonės pradeda pagalvoti, kad gal tai lyg ir neblogas variantas“, – sakė žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi