Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.06 14:58

Vyriausybė atidėjo klausimą dėl ugniagesių gelbėtojų vado K. Lukošiaus atleidimo

BNS 2019.02.06 14:58

Vyriausybė trečiadienį atidėjo klausimą dėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) vadovo Kęstučio Lukošiaus atleidimo iki kito posėdžio, nes dar neparengta Teisės grupės išvada.

Į trečiadienį vykusio posėdžio darbotvarkę šis klausimas įtrauktas nebuvo, tačiau jį įtraukti siūlė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas. 

Kiek anksčiau jis teigė, kad atleisti siūlomas K. Lukošius nepateisino lūkesčių, o jo vadovaujama įstaiga netapo skaidresnė. 

Atleisti ugniagesių gelbėtojų vadą E. Misiūnas siūlė po tarnybinio patikrinimo, kuriuo konstatuota, kad jis neturėjo teisės pernai antrą kartą pratęsti sutarties dėl senų gaisrinių kopėčių nuomos ir padarė tai per brangiai – už naujų kainą.

2008 metų gegužę PAGD penkeriems metams sudarė sutartį dėl penkių gaisrinių automobilinių kombinuoto judesio kopėčių „Iveco Magirus“. Sandorio suma siekė beveik 6,9 mln. litų (beveik 2 mln. eurų). Sutartyje buvo numatyta galimybę sandorį pratęsti dar penkeriems metams tokiomis pačiomis sąlygomis.

Pasibaigus penkerių metų terminui, 2013-aisiais, sutartis su „Iksados“ gamybiniu ir techniniu centru buvo pratęsta. Ji baigė galioti pernai. PAGD liepos mėnesį su „Iksados“ gamybiniu ir techniniu centru susitarė dėl tų pačių 5 gaisrinių kopėčių nuomos dar penkeriems metams už tokią pačią sumą. Viešųjų pirkimų tarnyba teigia, kad dar kartą ši sutartis pratęsta negalėjo būti.

K. Lukošius priekaištus atmeta. Jis sako sutartį pratęsęs, nes kitu atveju tarnyba liktų be kopėčių, o tai keltų grėsmę visuomenės saugumui.

K. Lukošius departamentui vadovauja nuo 2017 metų. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi