Lietuvoje

2019.02.06 16:28

Atliekų išvežimas Vilniuje kol kas nebrangs, tikina miesto atstovai

BNS 2019.02.06 16:28

Vilniuje stringant naujam atliekų vežėjų konkursui, miesto valdžia tikina, jog kol kas atliekų išvežimas gyventojams nebrangs. Tačiau miesto administracijos atstovas sako, kad pasirašius naujas sutartis su vežėjais, šiukšlių išvežimas gali brangti ir gyventojams. 

Vilniaus valdžios skelbtas naujas atliekų vežėjų konkursas stringa – jo procedūros pratęstos iki kovo vidurio. Naujų vežėjų ieškoma po to, kai pernai atliekų tvarkymo bendrovės „Ecoservice” ir „VSA Vilnius“ pareiškė nutraukiančios sutartis, nes pasiūlė per mažą paslaugų kainą. Vis dėlto sutartys dar galioja iki liepos pabaigos.

Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Julius Morkūnas trečiadienį patvirtino, kad pernai spalį pradėtos konkurso procedūros stabdytos ir iš esmės tikslinamos, atsižvelgiant į gautas pretenzijas.

„Pretenzijų buvo gauta labai daug (...). Nė vienos pastabos jau dabar negavome, tęsiame viešųjų pirkimų procedūrą, tikimės, kad teisminiai procesai šio konkurso nesustabdys“, – žurnalistams sakė J. Morkūnas.

Jis neįvardijo, kokios sąlygos tikslinamos. Anot jo, pasiūlymų laukiama iki kovo 15-osios.

Savo ruožtu meras Remigijus Šimašius žadėjo, kad naujos sutartys su atliekų vežėjais bus pasirašytos dar šiemet.

Vilniaus savivaldybė 2017-ųjų spalį 5 metų trukmės sutartis pasirašė su trimis bendrovėmis – „Ekonovus“, „Ecoservice“ ir „VSA Vilnius“. 

Vežėjai išsireikalavo didesnių kainų

J. Morkūnas taip pat patvirtino, kad su sutartis nutraukiančiomis „Ecoservice“ ir „VSA Vilnius“ pernai lapkritį-gruodį pasirašyti papildomi susitarimai, pagal kuriuos dalyje sunkiau privažiuojamų vietų apmokėjimas už atliekų vežimą didinamas 40-50 procentų. Pasak jo, kol kas negalima įvertinti, kiek papildomai tai kainuos miestui, nes suma priklausys nuo aptarnavimo vietų skaičiaus.

Jis taip pat neatmeta, kad pasirašius naujas sutartis atliekų vežimo kaina gyventojams gali didėti, tačiau bent kol kas ji liks ta pati, kaip pernai.

„Dabar gyventojai gaus lygiai tas pačias sąskaitas, kokias ir praėjusiais metais. Gali (kisti – BNS), tik nežinau kaip. O gal ir nekis“, – sakė jis.

Klausimus dėl atliekų trečiadienį iškėlė opoziciniai Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai). Frakcijos seniūnas Žilvinas Šilgalis, remdamasis koreguojamu miesto biudžeto projektu, tvirtino, kad pernai tinkamai nepaskaičiavus atliekų kainos, savivaldybės atliekų administravimo bendrovei VASA iki pernykščio pajamų plano trūksta apie 5,5 mln. eurų. Anot jo, tai gali lemti ir didesnį atliekų mokestį vilniečiams.

J. Morkūnas žurnalistams patvirtino, kad kol kas nesurinkta apie 2 mln. eurų planuotų iš atliekų mokesčio pajamų bei ragino vilniečius susimokėti.