Lietuvoje

2019.02.06 14:26

G. Paluckas: vargu, ar po premjero reakcijos dėl kandidatės, jis išlaikys kitų valstybių vadovų pasitikėjimą

ELTA 2019.02.06 14:26

Socialdemokratų partijos lyderis Gintautas Paluckas sako, kad premjeras Saulius Skvernelis, išliejęs emocijas savo feisbuko paskyroje dėl Irmos Gudžiūnaitės kandidatūros atmetimo, padarė esminę klaidą. Pasak jo, premjeras atskleidęs privataus pokalbio su prezidente detales, prarado ne tik jos, bet ir kitų būsimų vadovų pasitikėjimą. 

„Privatūs pokalbiai tarp valstybės vadovų yra privatūs. Samprotavimai, argumentai, pažadai, emocijos – niekas viešai nekomentuojama. Net supykus ar pasijutus apgautam. Jei manot, jog tai tik Skvernelio ir Grybauskaitės konfliktas, klystate. Koks kitos valstybės vadovas pasitikės žmogumi, kuris supykęs į FB išlies jūsų pokalbio turinį?“, – feisbuko paskyroje teigė G. Paluckas. 

Socialdemokratų lyderio nuomone, S. Skverneliui reikėtų atkreipti dėmesį į prezidentės siūlymą, ieškoti kompetentingo asmens aplinkos ministro pareigoms užimti. 

„Jei pavyko suderinti du (švietimo ir kultūros), kodėl gi turėtų nepavykti su trečiu? Nežinau, ką girdi premjeras, bet aš girdžiu elementarius kompetencijos reikalavimus aplinkos apsaugos srityje. Na, gal to ir per daug aplinkos ministrui“, – sakė G. Paluckas.

Premjeras S. Skvernelis trečiadienį aštriai sureagavo į prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimą neskiri jo siūlomos socialdarbietės Irmos Gudžiūnaitės į aplinkos ministres.

Pasak premjero, dėl I. Gudžiūnaitės jis tarėsi su D. Grybauskaite, todėl jį stebina trečiadienį pareikštas šalies vadovės sprendimas. S. Skvernelio teigimu, prezidentė eilinį kartą parodė ne tik savo požiūrį į jo vadovaujamą vyriausybę, tačiau ir norą destabilizuoti vyriausybės darbą.

Trečiadienį prezidentė D. Grybauskaitė atmetė premjero S. Skvernelio siūlomą socialdarbietės I. Gudžiūnaitės kandidatūrą į aplinkos ministres. Pabrėžusi, kad Aplinkos ministerijai tenka labai platus atsakomybių spektras, prezidentė pakvietė premjerą šiam sudėtingam sektoriui ieškoti visapusiškos patirties turinčio kandidato.

Prezidentės sprendimo pagrindinis argumentas – I. Gudžiūnaitės kompetencijų stoka.

Pasak D. Grybauskaitės sprendimą išplatinusios Prezidentūros, pagrindiniai šalies vadovės keliami reikalavimai visiems kandidatams į ministrus yra profesionalumas, kuruojamos srities išmanymas, administraciniai gebėjimai, skaidrumas ir interesų konflikto vengimas.

I.Gudžiūnaitė, pasak prezidentės, veržli ir perspektyvi jauna politikė, tačiau neturi reikiamos dalykinės patirties ir susitikime nepademonstravo vadovavimui aplinkos apsaugos sektoriui reikiamų žinių ir kompetencijos.