Lietuvoje

2019.02.06 14:19

Posėdyje klausimo dėl nacionalinio stadiono Vilniaus valdantieji nesvarstys, pateikta pretenzija

ELTA 2019.02.06 14:19

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje trečiadienį nebus svarstomas klausimas dėl nacionalinio stadiono, nes įmonė „Vilniaus nacionalinis stadionas“ pateikė pretenziją, sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Tuo metu iš konkurso pašalinta įmonė tikisi, kad pretenzija bus išnagrinėta objektyviai.

„Deja, nebus šiandien (svarstymo – ELTA), nes susidūrėme su labai apgalvotu noru vilkinti tą procesą. „Vilniaus nacionalinis stadionas“ – tiekėjas, kuris melagingus duomenis buvo pateikęs, o kvalifikacija neatitinka reikalaujamos kvalifikacijos, pateikė vakar vakare pretenziją. Pagal įstatymus procedūra turi būti sustabdyta tol, kol neatsakyta į pretenziją. To žaidimo žaisti, kad per valandą mes formaliai atsakome į pretenziją, mes tikrai nežaisime, reikia į ją atsakyti normaliai“, – žurnalistams sakė R. Šimašius. 

Jis sakė, kad šis klausimas turėtų būti svarstomas artimiausiame tarybos posėdyje – vasario 20 dieną. 

„Nėra kur laukti ir kur tempti, tempimas po rinkimų į kitą tarybą kelia riziką pačiam projektui. Greičiausiai vasario 20 dieną bus pateikimas. Ar bus sprendimas, dar per anksti pasakyti“, – kalbėjo Vilniaus meras.

Tuo metu „Vilniaus nacionalinis stadionas” direktorius Renatas Načajus Eltai atsiųstame komentare sako, jog įmonė kelis kartus kreipėsi į konkurso komisiją su prašymu paaiškinti, kodėl įmonė antra kartą buvo pašalinta iš konkurso. 

„Deja, nesulaukėme jokio atsakymo, nors ši informacija būtina rengiant pretenziją dėl sprendimo, ir jeigu pretenzija būtų atmesta, kreipiantis su ieškiniu į teismą. (...) Pateikėme komisijai pretenziją dėl priimto sprendimo ir tikimės, kad ji bus išnagrinėta objektyviai. Esame įsitikinę, kad „Vilniaus nacionalinis stadionas“ atitinka konkurso kvalifikaciją, ir neabejojame, jog mūsų pasiūlymas, kuris taip ir liko nevertintas, yra geresnis nei vienintelio šiuo metu likusio dalyvio. Konkurso sąlygos numato, kad pretenzijos nagrinėjimo metu konkurso procesas turi būti stabdomas, tikimės, kad taip ir bus padaryta”, – sako R. Načajus. 

BNS nuotr.

Tuo metu Vilniaus meras sako, kad kaltinimai, jog konkursas vyksta neskaidriai, nes Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Poderskio padėjėjo Kipro Krasausko brolis užima aukštas pareigas koncerne „Icor“, neturi jokio pagrindo. 

„Kai savivaldybėje dirba labai daug žmonių, tai natūralu, kad suradus tolimus ar artimus ryšius visą laiką galima bandyti pritempti, ir tą daro konservatorių partija. Dėl to man kyla apgailestavimas. Nėra jokio pagrindo, kad kažkokiu būdu kažkas proteguojama, atvirkščiai – yra kietos derybos, administracijos direktorius išsiderėjo geresnes sąlygas nei buvo pateikta pirminiuose dokumentuose“, – nurodė R. Šimašius.

Vilniaus miesto tarybos posėdyje trečiadienį buvo planuota pristatyti siūlymą pritarti nacionalinio stadiono koncesijos sutarčiai. 

ELTA primena, kad savivaldybei paskelbus viešąjį konkursą dėl nacionalinio stadiono statybų, pasiūlymus pateikė dvi bendrovės - „Axis Industries” ir „Vilniaus nacionalinis stadionas”. 

Vilniaus mero sprendimu bei remiantis Viešųjų pirkimų tarnybos bei Centrinės projektų valdymo agentūros išvadomis, iš konkurso buvo pašalinta bendrovė „Vilniaus nacionalinis stadionas”. Spalio 19 dieną Aukščiausiasis Teismas patenkino „Vilniaus nacionalinis stadiono“ ieškinį ir įpareigojo Vilniaus miesto savivaldybę priimti ieškovės preliminarų pasiūlymą nacionalinio stadiono statybų konkurse. 

Sausio pabaigoje savivaldybė pranešė, kad bendrovė „Vilniaus nacionalinis stadionas“ šalinama iš dalyvavimo Nacionalinio stadiono koncesijos konkurse.

Šeškinės daugiafunkcio komplekso projekto komisija, įvertinusi per metus dėl įvairių aplinkybių pasikeitusią „Vilniaus nacionalinis stadionas“ techninę ir finansinę kvalifikaciją, nusprendė, kad, siekdamas įrodyti savo tinkamumą projekto reikalavimams, „Vilniaus nacionalinis stadionas“ teikė melagingą informaciją apie savo konsorciumo sudėtį, taip pat techninius bei finansinius pajėgumus.

Bendrovės vadovas R. Načajus teigė, kad su jais siekiama susidoroti, paminti konkurenciją ir atverti kelią „Axis Industries“ „susitarti dėl vilniečiams ir visiems Lietuvos gyventojams nenaudingų sąlygų“.

Pirmadienį Delfi.lt paviešino tyrimą, kuriame atskleidė, kad Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus P. Poderskio padėjėjas K. Krasauskas yra aukštas pareigas koncerne „Icor“ einančio Igno Krasausko brolis. 

Antradienį konservatoriai Dainius Kreivys ir Valdas Benkunskas surengė spaudos konferenciją, kurioje sakė, kad nacionalinio stadiono konkurse akivaizdžiai nebuvo užtikrinta derama konkurencija. Jie sakė, kad sieks P. Poderskio interpeliacijos, jeigu miesto vadovybė neatsakys į visus jiems išsiųstus klausimus. 

P. Poderskis savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje vėliau antradienį rašė: „Šiandien konservatoriai pabandė pasiūlyti (na, net nelabai aišku kaip ten tiksliai) mane išmesti dėl to, kad turiu gerų darbuotojų. Tokie puldinėjimai yra įprasta politinio proceso dalis. Nenustebino, net buvo keista, kodėl dėl to dar nebuvome užsipulti. Kipru visiškai pasitikiu, o patikimų žmonių turėjimas savo komandoje – mano, kaip vadovo, teisė ir pareiga.