Lietuvoje

2019.02.06 13:33

Vyriausybė atleido Kalėjimų departamento vadovą R. Krikštaponį

BNS 2019.02.06 13:33

Vyriausybė trečiadienį atleido Kalėjimų departamentui daugiau nei metus vadovavusį Robertą Krikštaponį.

„Dėkojame Robertui Krikštaponiui, priėmusiam iššūkį. Tikrai jis padarė nemažai darbų ir linkime sėkmės jam“, – vyriausybės posėdyje sakė premjeras Saulius Skvernelis.

R. Krikštaponis prašymą atleisti iš pareigų teisingumo ministrui Elvinui Jankevičiui įteikė sausio 8 dieną.

Atleidžiamam direktoriui bus skirtos dviejų mėnesių išeitinės išmoka ir kompensacija už nepanaudotas kasmetines atostogas.

Kalėjimų departamentui R. Krištaponis vadovauja kiek daugiau nei metus. Per jo vadovavimo laikotarpį neapsieita be įkalinimo įstaigas krėtusių skandalų, tokių kaip vadinamoji „Jūros šventė“ Pravieniškėse.

Teisingumo ministras prieš kelias savaites yra teigęs, jog jau yra numatęs naują kandidatą, kurio tinkamumą vadovauti tikrina tarnybos. Tačiau, kaip skelbė portalas 15min.lt, kandidatas neatitiko pareigybės aprašyme keliamų reikalavimų.

Naujasis departamento vadovas bus skiriamas ne konkurso būdu. Nuo šių metų Kalėjimų departamento vadovą skiria vyriausybė teisingumo ministro teikimu, į šias pareigas nerengiamas konkursas. Šios permainos įsigaliojo pernai Seimui priėmus Vidaus tarnybos statuto redakciją.