Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.06 12:09

S. Skvernelis: su prezidente naujo ministro kandidatūros suderinti bus neįmanoma

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.02.06 12:09

Premjerą Saulių Skvernelį stebina prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimas neskirti Irmos Gudžiūnaitės kandidatūros į aplinkos ministrus. Jis teigė, kad kandidatei prezidentė žadėjo teigiamą sprendimą dėl jos tinkamumo pareigoms. Premjeras tvirtina, jog naujos kandidatūros į aplinkos ministrus su prezidente suderinti nebus įmanoma.    

Kaip „Facebook“ rašė premjeras S. Skvernelis, I. Gudžiūnaitės kandidatūra su šalies vadove buvo suderinta iš anksto. Anot jo, kandidatei po pokalbio buvo pasakyta, kad sprendimas bus teigiamas, todėl D. Grybauskaitės sprendimas S. Skvernelį nustebino.

„Akivaizdu, kad taip prezidentė eilinį kartą parodė savo požiūrį į šią Vyriausybę. Esu tikras, jog Aplinkos ministerijai ypatingai reikia aukštos kvalifikacijos teisininko, kuris nebūtų susijęs korupciniais ryšiais su šios srities interesų grupėmis.

Ministro pozicija lieka laisva, šias pareigas toliau laikinai eis energetikos ministras. Žinodamas, kiek užtruko derinimas ir koks prezidentės požiūris, darau išvadą, jog bus atmesta bet kuri kita mano teikiama kandidatūra. Tai reiškia, kad su šia prezidente suderinti naujo ministro kandidatūros bus neįmanoma“, – „Facebook“ rašė S. Skvernelis.

„Prezidentės sprendimas aiškiai parodo, koks svarbus yra darnus Prezidentūros ir Vyriausybės bendradarbiavimas, kai žmonės nėra skirstomi į „savus“ ir „svetimus“, kai „saviems“ nėra ruošiamos minkštos kėdės valstybinėse įmonėse ar ambasadose, o „svetimi“ nėra viešai žeminami, kai siekiama bendrų tikslų, kai noras jauniems žmonės leisti užimti aukštas pareigas nėra tik skambi frazė tuo netikinčių politikų lūpose. Deja, šiandien to labai trūksta“, – komentavo premjeras.

S. Skvernelis D. Grybauskaitės sprendimą neskirti I. Gudžiūnaitės aplinkos ministre vadino „eiliniu ir jau sisteminiu noru destabilizuoti Vyriausybės darbą, įkalti pleištą tarp koalicijos partnerių ir darsyk mesti abejonių šešėlį“.

„Aiškiai matau ir artėjančių rinkimų kontekstą, matau, kiek iš tiesų verti prezidentės pažadai į juos nesikišti bei nepalaikyti nei vieno kandidato. Prezidentės kritika dėl Vyriausybės vidaus ir užsienio politikos pastarosiomis savaitėmis tapo itin aštri, virstanti konkrečiais ir destruktyviais veiksmais. Neabejoju, ateityje tai matysime dar dažniau.

Kaip Vyriausybės vadovas negaliu veltis į tuščius konfliktus, turiu užtikrinti stabilų valdžios institucijų darbą – ir tai padarysiu“, – „Facebook“ rašė S. Skvernelis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi