Naujienų srautas

Lietuvoje2013.09.02 09:06

Prasideda nauji mokslo metai

Daugelyje Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės ir kitose šalies mokyklose pirmadienį pradedami nauji mokslo metai.

Daugelyje Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės ir kitose šalies mokyklose pirmadienį pradedami nauji mokslo metai.

Rugsėjo 1-ajai šiemet sutapus su sekmadieniu, kai kurios švietimo įstaigos nusprendė jos neperkelti – mokslo ir žinių dieną jos jau šventė sekmadienį, todėl kai kur moksleiviai šiandien renkasi jau į pirmąsias pamokas.

Šį rudenį mokslus pradės arba tęs apie 0,5 mln. moksleivių ir studentų.

Nuolat pastebimas besimokančiųjų skaičiaus mažėjimas, tačiau šiemet į  pamokas susirinks apie 2 tūkst. daugiau pirmokų nei pernai.

Iš viso po vasaros atostogų į klases turėtų sugrįžti apie 350 tūkstančių moksleivių.

Mokslo metus pradės ir dar apie 40 tūkst. profesinių mokyklų auklėtinių bei apie 160 tūkst. aukštųjų mokyklų studentų.

Vyriausybės sprendimu, šiemet moksleivių krepšelis padidintas 38 litais. Pasak Švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio, pinigus numatyta skirti penktadaliu didesniam psichologų mokyklose skaičiaus finansavimui. Taip pat bus siekiama išsaugoti mažas kaimo mokyklas. Numatytoms reikmėms žadama skirti daugiau kaip 60 mln. litų nuo kitų metų.

Seimo opozicinio Liberalų Sąjūdžio atstovas Gintaras Steponavičius tokius sprendimus kritikuoja, sakydamas, kad lėšos daugiau skirtos vyresnių klasių moksleiviams  ir neišspręs sunkiausiai gyvenančių mažų rajono pradinių ir pagrindinių mokyklų problemų, o tokių mokyklų dauguma.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi