Lietuvoje

2019.02.06 13:55

R. Karbauskį suerzino konservatorių skundas: nejaugi nebėra nieko mano gyvenime, kas jums netrukdytų?

LRT.lt2019.02.06 13:55

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis trečiadienio rytą socialinėje erdvėje pasidalino įrašu, kuriame piktinosi, jog politiniai oponentai paskutiniu metu į jį nukreipia vis daugiau kritikos, o šį kartą, anot R. Karbauskio, užkliuvo jo pomėgis žaisti šaškėmis.  

„Gyvenu šioje žemėje jau beveik penkiasdešimt metų ir net didžiausioje fantazijoje negalėjau įsivaizduoti, jog ateis tokia diena, kai būsiu apkaltintas, kad žaidžiu šaškėmis. Buvau skundžiamas beveik dėl visko, ką gyvenime esu daręs, bet šį kartą konservatoriai pranoko save. Esu apskųstas Vyriausiajai rinkimų komisijai už tai, jog šį penktadienį Druskininkuose žaisiu šaškių simultaną su vietos šaškių entuziastais“, – viešai stebisi politikas.

Anot R. Karbauskio, jis apskųstas dėl neva rinkėjų papirkinėjimo, o į tokį skundą „valstietis“ sureagavo ironiškai, teigdamas, jog bet kuriuo atveju konservatoriai būtų radę dingstį jį apskųsti.

„Skunde rašoma, jog mano žaidimas šaškėmis yra rinkėjų papirkinėjimas. Bandau suprasti, pralošęs ar išlošęs aš papirksiu rinkėjus? Jei išlošiu, tai priešininkas liks nepatenkintas, tuomet gal tai nėra papirkinėjimas? Jei pralošiu, tikriausiai tai bus laikoma papirkinėjimu?  Konservatoriai nepaliko man pasirinkimo, teks išlošti. O ką daryti, kai žaidimo rezultatas bus lygiosios? Gausis, jog rinkėjas ne visai papirktas. Visai tie konservatoriai mane supainiojo“, – rašo R. Karbauskis, kuris oponentų skundus ir kaltinimus pavadino „absoliučia paranoja“.

„Valstiečių“ lyderis savo įraše nedviprasmiškai užsiminė apie konservatorių narių „prabangias vakarienes su verslo atstovais“, o pats žaidime šaškėmis su druskininkiečiams jokios politikos neįžvelgia, priešingai, tai vadina tiesiog senu pomėgiu, o panašius skundus R. Karbauskis vertina kaip dar vieną norą rasti dingstį jį apskųsti įvairioms institucijoms.

„Nesu kandidatas jokiuose rinkimuose, šaškių simultanus žaidžiu nuolat ir, skirtingai nei konservatoriai, šaškėse nematau politikos. Konservatorių lyderiai, deja, tokios patirties neturi, jų patirtis baigiasi prabangiuose restoranuose pietaujant su neskaidraus verslo atstovais, o norai apsiriboja tik svajonėmis, kaip bet kokia kaina susigrąžinti valdžią. Ponai konservatoriai, nekompromituokite savęs dar labiau, nors šaškes palikite ramybėje. Nejaugi nebėra nieko mano gyvenime, kas jums netrukdytų?“, – klausia jis. 

Į VRK kreipęsis K. Rečkovas: jei R. Karbauskis gali žaisti šaškėmis, tai galbūt dainininkas panašiame renginyje galėtų dainuoti?

Į VRK kreipęsis TS-LKD Druskininkų skyriaus pirmininkas Konstantinas Rečkovas LRT.lt teigė, kad LVŽS lyderio dalyvavimas net keliuose renginiuose iškėlė keletą pagrįstų klausimų, ar nebuvo pažeistas įstatymas dėl politinės reklamos.

„Kreipėmės į VRK kartu su Lietuvos žaliųjų partijos Druskininkų skyriaus pirmininku Laurynu Okockiu su prašymu ištirti, ar toks renginys, kuriame dalyvavo R. Karbauskis atitinka rinkimų ir politinę reklamą reglamentuojančius įstatymus. Sureagavome kaip dviejų partijų skyrių lyderiai“, – LRT.lt sakė TS-LKD Druskininkų skyriaus vadovas Konstantinas Rečkovas.

Paklaustas, ką mano apie tai, jog R. Karbauskio nuomone, tai tik dar vienas bandymas surasti, kaip būtų galima pastarąjį apskųsti, K. Rečkovas teigia, jog jų kreipimasis į VRK yra pagrįstas, nes kyla pagrįstų klausimų apie visą renginio organizavimą, susitikimus su rinkėjais.

„Įstatymas yra ir jis galioja visiems. Jeigu ponas R. Karbauskis gali žaisti šaškėmis, tai rytoj gali iškilti pagrįstas klausimas, ar kitas kandidatas, kuris rengia cirko pasirodymus, yra profesionalus akrobatas gali tai daryti, ar kandidatas, kuris yra dainininkas gali dainuoti? Kitas dalykas, kurį aš norėčiau akcentuoti, tai R. Karbauskis prieš renginį savo atvykimą deklaravo laikraštyje „Mano Druskininkai“, kur aprašyti du renginiai, kuriuose yra susitikimas su gyventojais, o antras, būtent, šaškių simultanas. Abu šie renginiai laikraštyje yra pažymėti kaip politinė reklama, užsakyta iš LVŽS rinkiminės sąskaitos. Mano žiniomis, tam renginiui buvo sukurtas ir renginys socialiniame tinkle „Facebook“, kurį moderuoja LVŽS Druskininkų skyrius, kur pasižymėję dalyvauti kandidatai į tarybą, kandidatas į merus, todėl pagrįstai galime teigti, kad abiejų renginių metu tie kandidatai bus pristatomi ir už juos bus agituoja, o rinkėjus bus bandoma pritraukti į abu renginius“, – kalbėjo K. Rečkovas.

Anot politiko, į VRK kreiptąsi, nes manoma, kad abu renginiai gali būti traktuojami kaip politinė reklama.

„Dėl žaidimo mes akcentuojame, kad tai yra pramoga, yra nemokama ir vykdoma politinės kampanijos metu, todėl kyla nemažai klausimų“, – LRT.lt sakė K. Rečkovas.

„Tą pačią dieną R. Karbauskis kartu su LVŽS kandidatu į merus R. Mizeru dalyvauja susitikimuose rinkėjais, jis yra partijos lyderis, partija dalyvauja rinkimuose, juolab R. Karbauskio atvykimas žymimas kaip politinė reklama, todėl mes manome, kad abu renginiai, kurie žymimi kaip politinė reklama, yra politinė reklama savaime“, – savo argumentus, kodėl kreipėsi į VRK dėstė K. Rečkovas.

Įdomu tai, kad sausio 31 dienos laikraštyje „Mano Druskininkai“ yra skelbiama, jog R. Karbauskis su savivaldybės gyventojais planuoja susitikti dar ir vasario 8 dieną, čia taip pat Seimo narys susigrums su visais norinčias ir šaškių simultane.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.