Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.06 16:32

Seimo etikos sargai nusprendė dėl A. Skardžiaus plakato „Gabrielius“: tyrimo nepradės

Ineta Nedveckė, LRT.lt 2019.02.06 16:32

Seimo etikos sargai trečiadienį posėdyje sprendė, kaip vertinti A. Skardžiaus elgesį, kai jis į Seimo posėdžių salę atsinešė kulkomis suvarpytą taikinį, ant kurio buvo užrašyta „Gabrielius“. Komisijos narys Antanas Matulas siūlė įpareigoti Seimo narį atsiprašyti viešai, t. y. Seimo salėje, kur plakatas ir buvo parodytas, bet tam komisija nepritarė. Bendru sutarimu komisija sutarė nebepradėti tyrimo dėl parlamentaro elgesio, bet sufomuoti neigiamą komisijos nuomonę apie įvykį. 

Kaip kalbėjo Seimo etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė Rita Tamašunienė, visi istorijos dalyviai pateikė savo atsiprašymus.

„Vis dėlto, manau, kad Seimo pirmininkas, kreipdamasis į mus, tikisi kolegialaus mūsų neigiamo vertinimo, – kalbėjo R. Tamašunienė – Man tai visiškai nesuvokiama.“

Ji sakė, kad komisijos neigiamas įvertinimas būtų rekomendacija visiems Seimo nariams. 

Pasak jos, tokiu elgesiu A. Skardžius galėjo pažeisti Valstybės politiko elgesio nuostatas. 

„Reikia atkreipti dėmesį, kad kiekvienas pamąstytume prieš pradėdami vieną ar kitą situaciją“, – sakė R. Tamašunienė. 

„Tai parodo žmogaus lygį“, – apibendrino Antanas Matulas. Jis siūlė, kad tyrimo galima būtų nepradėti, jeigu parlamentaras atsiprašytų ten, kur įvykis užfiksuotas. 

„Demonstruoja parlamente, o atsiprašo feisbuke“, – pabrėžė A. Matulas.

Trys komisijos nariai balsavo už A. Matulo pasiūlymą, prieš balsavo 1, susilaikė 5 komisijos nariai. Andrius Palionis nuo balsavimo nusišalino.

Asta Kubilienė kalbėjo, kad nepritaria tokiam elgesiui, bet siūlė tyrimo nepradėti. Ji ragino laikytis vienodų standartų, nes šiuo atveju į komisiją kreipiasi ne tas žmogus, kuris įžeistas. 

Nepradėti tyrimo ragino ir Aušra Norkienė. Pasak jos, visi jau atsiprašė ir galima tikėti, kad tai buvo nuoširdu.

Anksčiau LRT.lt A. Skardžius įvykį įvardijo kaip išdaigą, „valstietė“ Agnė Širinskienė sakė, kad tai – A. Skardžiau dovana jai. 

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis paprašė, kad parlamento etikos sargai įvertintų socialdarbiečio A. Skardžiaus elgesį. Anot V. Pranckiečio pranešimo, toks A. Skardžiaus elgesys sukėlė neigiamą visuomenės reakciją ir metė šešėlį visam Seimui. 

Minėtą „dovaną“ A. Skardžius parodė ir Seimo narei Rimai Baškienei.

E. Blaževič/LRT nuotr.

R. Baškienė jau netrukus atsiprašė dėl tokio kolegų elgesio ir išplatino pranešimą, kad gailisi apžiūrinėjusi plakatą bei linkėjo kolegoms „pagyti nuo pykčio“. A. Skardžiaus atsiprašymą pirmadienį išplatino Lietuvos socialdemokratų darbo partija savo feisbuko paskyroje.

„Apgailestauju, jeigu mano atsineštas į Seimą plakatas – taikinys, kuriame nebuvo konkretaus asmens nuotraukos, kaip bandoma viešojoje erdvėje įteigti, ką nors įžeidė. Su kolege pasijuokėme, kad tai galėtų būti kažkam politinė reklama. Tai tebuvo tikras šaudyklose naudojamas taikinys, kuriame pavaizduota figūra, į jus nukreiptu ginklu, – rašoma įraše – Bet turbūt viešojoje erdvėje nebūtų tokio pasipiktinimo iš opozicijos, jei vietoje užrašo „Gabrielius“ ten būtų užrašas „Artūras“.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi