Lietuvoje

2019.02.06 08:15

Seimo komitetas spręs dėl vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarkos

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.02.06 08:15

Po to, kai nepasirodė pirmame numatytame teismo posėdyje, smurtu prieš sūnų kaltinama Eglė Kručinskienė į posėdį šįkart turi būti atvesdinta. Tuo metu politikai po šios didelio visuomenės dėmesio sulaukusios istorijos toliau sprendžia, kaip keisti įstatymus.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas spręs, kurio iš siūlomų įstatymo pakeitimų imtis. Skirtingus siūlymus teikė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Valstiečių ir žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis.

Kaune teismas turėtų imtis dėl smurto prieš sūnų kaltinamos Eglės Kručinskienės bylos. Pirmame posėdyje ji nepasirodė, todėl teismo sprendimu į šį bus atvesdinta.

E. Kručinskienė teisinosi, kad vedė vaikus į polikliniką, o teismo šaukimo negavo. Moteris kaltinama dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo mažamečiui ir dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas pernai rudenį, kai pranešta, kad parke moteris sudavė mažamečiam vaikui. Iš šeimos buvo paimti du vaikai, vėliau nuspręsta juos grąžinti.

Po šios istorijos diskusijos, kaip reikia reformuoti vadinamąją „Mato reforma“ užvirė Seime ir vyriausybėje. Seimo socialinių reikalų ir darbo komitetas spręs, kaip keisti įstatymą.

Pataisas teikia įstatymą rengusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Ji siūlo smurto apibrėžimo nekeisti, tik atsisakyti grėsmės lygių nustatymo. Prieš paimant vaiką, kuriam kyla grėsmė, iš šeimos, pirmiausia būtų skiriama laikinoji globa.

Tėvų organizacijos piktinasi, kad pagal ministerijos siūlymus vaikai būtų per lengvai paimami iš šeimų.

Valstiečių lyderis R. Karbauskis yra pateikęs alternatyvų projektą. Jame smurtu nebūtų laikomi „proporcingi“ veiksmai, kai siekiama išvengti didesnio pavojaus vaiko sveikatai ar gyvybei.

Pasak vaikus ginančių organizacijų, taip įteisinamas smurtas. Politikai sako, kad greičiausia nebus priimtas nė vienas projektas – iš abiejų bus paimtos tam tikros dalys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.