Lietuvoje

2019.02.05 18:04

R. Juknevičienė apie saugumo situaciją: dabar politinė sistema yra mūsų jautriausia vieta

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.02.05 18:04

Lietuvos žvalgyba teigia, kad Rusijai nepavyksta įgyti įtakos Lietuvos strateginiams politiniams sprendimams, tačiau Maskva ir toliau bandys kištis į vidaus reikalus. Taip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ teigia Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narė Rasa Juknevičienė.

Pasak R. Juknevičienės, šiuo metu galime jaustis kur kas saugiau nei, tarkime, 2012-aisiais, kuomet dar buvo mažai kalbama apie Rusijos grėsmes.

„Nors tada niekas per daug nekalbėjo apie Rusijos grėsmes ir ką mes sakydavome, atrodydavome, kaip kokie nusielidę ufonautai. Tuomet NATO miegojo, juos pažadino tik Maidanas ir tai, ką Rusija padarė Ukrainoje. Vėliau NATO nubudo, šiandien mes turime vykdomus sprendimus, bet net ir tos minimalios pajėgos, kurios čia yra dislokuotos veikia kaip atgrasymas. Mums svarbiausia, kad nepakliūtume į tokią situaciją, kai Rusija galėtų pagalvoti, kad gali čia įkelti koją“, – kalbėjo Rasa Juknevičienė.

Kalbėdama apie būsimus rinkimus, laukia rimtų rinkimų iššūkis, kur Rusija tikrai gali nukreipti savo žvilgnius. Visų pirma, labiausiai kaimyninė valstybė orientuosis į prezidento rinkimus.

„Lieku prie tos pačios nuomonės, jog susidarė tokia situacija, kad Rusijai palankūs politikai arba tie politikai, kurie Rusijai tinka, šiomis aplinkybėmis yra viduje, valdančioje daugumoje. Galime neslėpti, kad R. Karbauskis man tikrai atsakymų į visus klausimus nesuteikia, taip pat to paties S. Skvernelio pasiasakymai. Kad ir vandančios daugumos veiksmai tam tikrais klausimas. Tačiau dabar politinė sistema yra jautriausia mūsų vieta“, – kalbėjo NSGK narė.

Politikės teigimu, Rusija tikrai turi jiems palankius kandidatus, turime labai akivaizdžių pavyzdžių.

Plačiau – laidos „Laba diena, Lietuva“ įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.