Lietuvoje

2019.02.05 17:27

M. Laurinavičius: saugumo tarnybų dėmesys į Kiniją atkreiptas kiek pavėluotai

Lietuvos žvalgybos institucijos antradienį Seime pristatė grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą. Lietuvos žvalgyba perspėjo, kad šalyje vis aktyviau veikia Kinijos žvalgybos ir saugumo tarnybos, o Rusijos žvilgsnis neabejotinai šiais metais kryps į Lietuvoje vykstančius rinkimus.

Savo ruožtu politikos ir užsienio saugumo ekspertai pastebi, kad pateiktoje ataskaitoje pernelyg atsargiai kalbama apie Rusijos įtaką, nors Kremlius pastaruoju metu veikia gerokai atsargiau, todėl įprastų kišimosi į rinkimus būdų galime ir nepastebėti. Be to, analitikų teigimu, Maskva supranta, kad prorusiškas kandidatas į prezidentus didelio palaikymo greičiausiai nesulauktų, tačiau Kremlius nepraleis progos sukritikuoti jiems ypač nepalankų kandidatą.

Tiesa, apžvalgininkai giria žvalgybos dėmesio pagaliau sulaukusios Kinijos, kurios agresyvi investicijų politiką gerokai anksčiau sulaukė kitų valstybių dėmesio.

„Lietuvos žvalgybų kalbėjimas apie tai jau yra šiek tiek pavėluotas, mes vejamės tą traukinį, kuris vakaruose jau gerokai pajudėjo. O jei kalbant apie dabartinę vyriausybę, tą jau politinį lygmenį, aš matyčiau priešingus procesus, kai jau JAV ir ES vis labiau kalba apie Kinijos investicijų patikrą, kaip ją daryti, mes vis garsiau kalbame, kaip tų Kinijos investicjų kuo daugiau prisitraukti. Maža to, kol kas tik kalbos, bet kalbame apie tai, kad jas galime prisitraukti apie strateginius sektorius, net tik apie uostą, bet ir „fintech“, kuri taip pat yra pakankamai strateginė sritis“, – LRT TELEVIZIJAI kalbėjo saugumo ekspertas Marius Laurinavičius.

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS reportaže.