Lietuvoje

2013.09.01 16:06

Kai kuriose mokyklose mokslo metai prasidėjo jau sekmadienį

Kai kuriose Lietuvos mokyklose sekmadienį skambėjo Rugsėjo 1-osios skambutis, tačiau dauguma moksleivių į klases rinksis tik pirmadienį.

Kai kuriose Lietuvos mokyklose sekmadienį skambėjo Rugsėjo 1-osios skambutis, tačiau dauguma moksleivių į klases rinksis tik pirmadienį.

Pirmasis skambutis Šiauliuose nuskambėjo septyniose mokyklose. Šventė  ir prieš kelias dienas po remonto duris atvėrusioje Dainų progimnazijoje. Už bemaž pusketvirto milijono litų suvarkytas mokyklos stogas, langai, pakeisti radiatoriai, įrengtas šilumos punktas, atnaujinta sporto salės danga. Mokinių, ypač pradinukų, tėvai sako esantys patenkinti, kad mokslo metai prasideda tradiciškai Rugsėjo 1-ąją, nors tai ir sekmadienis, nes šventėje gali dalyvauti visi šeimos nariai.

Šiemet į pirmą klasę Šiauliuose atėjo 1000 pirmokų, tuo metu abiturientų pavasarį buvo net 400 daugiau.

„Būdavo, kad per metus sumažėja maždaug 1000 vaikų. Šiemet jau iki 400. Galvojame, kad kitąmet ar dar kitąmet mokinių mažėjimas baigsis ir mieste jų skaičiuas bus stabilus“, – vylėsi Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas.

Šiemet į pirmąsias klases Lietuvoje  iš viso susiriks 29 tūkstančiai pirmokų – maždaug  tūkstančiu daugiau nei pernai. Mokslo metų pradžios šventė rugsėjo 1-ąją buvo švenčiama dalyje Mažeikių, Ukmergės, Šilutės rajono mokyklų. Daugelyje rajonų mokyklų bendruomenių pasirinkimu pirmasis skambutis nuskambės pirmadienį.