Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.05 11:43

Vilniaus apygardos teismas atidėjo nuosprendžio paskelbimą 1991-ųjų metų sausio įvykių byloje

LRT.lt, BNS 2019.02.05 11:43

Vilniaus apygardos teisme 2018 m. spalio 12 d. buvo baigta nagrinėti 1991-ųjų metų sausio įvykių byla, kuri yra viena reikšmingiausių ir didžiausių Lietuvos teismų praktikos istorijoje. Vilniaus apygardos teismo trijų teisėjų kolegija nuosprendį šioje byloje turėjo paskelbti 2019 m. vasario 18 d.  

1991-ųjų metų sausio įvykių byloje kaltinimai pareikšti 67-iems kaltinamiesiems, o bylą sudaro 762 tomai.

Teisėjų kolegija, priimdama teismo nuosprendį, nustatė, kad dėl itin didelės bylos apimties, ir  dėl kolegijos narės ilgalaikio nedarbingumo nuosprendžio rašymo metu, neturi galimybės paskirtu laiku paskelbti teismo nuosprendį 1991-ųjų metų sausio įvykių byloje kaltinamiems asmenims.

Atsižvelgiant į tai, nustatyta kita nuosprendžio paskelbimo data. Nuosprendis 1991-ųjų metų sausio įvykių byloje bus skelbiamas 2019 m. kovo 27 d.

VSD vadovas:tarnybos ėmėsi priemonių apsaugoti Sausio 13-osios bylos pareigūnus

Rusijai grasinant baudžiamosiomis bylomis, Lietuvos tarnybos ėmėsi priemonių apsaugoti Sausio 13-osios bylą tiriančius pareigūnus, sako Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Darius Jauniškis.

„Galiu užtikrinti, be abejo, kad imasi (priemonių– BNS). Apie metodus nenorėčiau plėstis, tai yra bendri veiksmai, prevenciniai pokalbiai, instruktavimas, daugiau per įspėjimą, kur nereikėtų vykti ir kaip saugotis, kad nebūtų provokacijų“, – antradienį žurnalistams Seime sakė D. Jauniškis.

Antradienį paskelbtoje kasmetinėje žvalgybos tarnybų ataskaitoje nurodoma, kad Rusija gali imtis provokacijų prieš valdžios ir teisėsaugos institucijų pareigūnus, susijusius su Sausio 13-osios byla.

Anksčiau Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Vytautas Bakas patvirtino, kad Rusija Sausio 13-osios bylos pareigūnams – tyrėjams, prokurorams, teisėjams – bando sukurpti baudžiamąsias bylas. Jis teigė, kad šiems pareigūnams gali prireikti valstybės pagalbos.

Rusijos teisėsauga dar pernai liepą paskelbė iškėlusi bylas Lietuvos teisėjams ir prokurorams, nagrinėjantiems Sausio 13-osios bylą. Vilniaus apygardos teismas nuosprendį šioje byloje skelbs vasario 18 dieną.

Sausio 13-osios byloje daugiau kaip 60 asmenų kaltinami karo nusikaltimais ir nusikaltimais žmoniškumui, dauguma jų teisiami už akių. 

1991 metų sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi