Lietuvoje

2019.02.05 11:01

Vilnelės upėje rastas nužudytos 17-metės kūnas

Vytenis Miškinis, 15min.lt2019.02.05 11:01

Antradienio rytą Vilnelės upėje sostinės Naujojoje Vilnioje rastas dramatiškai ieškotos, bet, paaiškėjo, nužudytos 17-metės lavonas. Vietą, kur jis turėtų būti, nurodė dar savaitgalį sulaikyta įtariamųjų trijulė. Jie prisipažino merginą numetę nuo pėsčiųjų tilto, ten rasta ir aukos kraujo pėdsakų. Būtent nurodytoje vietoje ir rastas nepilnametės kūnas.

Ugniagesiai Vilnelę naršė nuo šeštadienio, kol pagaliau paieškos davė vaisių.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad kūnas aptiktas 10 val. 19 min.

Prokuroras Tomas Čepelionis 15min sakė, kad įtariamieji patys prisipažino, kur išmetė merginos lavoną.

Kol kas nedetalizuojama, kodėl įvykdyta žmogžudystė, tačiau užsimenama, kad tai padaryta slepiant kitą nusikaltimą.

Prokuroras dar negalėjo patvirtinti, ar rastas būtent 17-metės kūnas, teigė pats važiuojantis į įvykio vietą tuo įsitikinti.

15min primena, kad septyniolikmetė dingo dar sausio 21 dieną. Sostinės kriminalistai sausio 31 dieną kreipėsi į visuomenę prašydami pagalbos, o vasario 1 sulaikė du jaunuolius (gimusius 1997 m. ir 1998 m.) ir merginą (gimusią 1998 m.). 

Trijulei pareikšti merginos nužudymo įtarimai (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 129 str. 1 d.), teismas leido juos suimti maksimaliam terminui – 3 mėnesiams.

Jaunuoliai policijai žinomi, anksčiau yra teisti už vagystes, sveikatos sutrikdymus.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Kaip buvo pranešama, 17-metė pirmadienio rytą išėjo iš SOS vaikų kaimo, kur gyveno, į mokyklą, tačiau joje tądien nepasirodė.

Manyta, kad mergina gali svečiuotis pas savo draugus sostinės Naujosios Vilnios rajone, tačiau būstą patikrinusiems pareigūnams dingusiosios rasti nepavyko.

Jos sesers žiniomis, pastarąjį kartą Laura galėjo būti pastebėta sausio 22 d., apie 16 val., prie Vilniaus „Akropolio“. Dingimo dieną, sausio 21-ąją (pirmadienį), apie 18.15 val., nepilnametę kažkas tikriausiai matė būtent Naujosios Vilnios Parko gatvėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.