Lietuvoje

2019.02.05 09:46

R. Masiulis: reikia svarstyti galimybę Kauno pašto pastatą parduoti

ELTA2019.02.05 09:46

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis sako, kad avarinės būklės pašto pastatą Kaune greičiausiai reikėtų parduoti, nes AB „Lietuvos paštas“ neturi lėšų šiam paveldo objektui remontuoti.

„Ši pozicija yra ne iš gero gyvenimo. Jeigu paštas būtų turtingas, kur darbuotojai, paštininkai gautų rinkos atlyginimus kaip privačiose kompanijose ir liktų dar pinigų pasirūpinti atstatyti, renovuoti tas erdves, išpuošti tai, be abejo, tą ir turėtų daryti. Bet kai yra sprendžiami pirmo, gyvybinio būtinumo klausimai, kaip pakelti algas vargingiausiems, tai yra situacija iš vargo“, – „Žinių radijui“ sakė R. Masiulis . 

Pasak R. Masiulio, be atlyginimų paštininkams kėlimo, „Lietuvos paštas“ turi investuoti ir į savo veiklos tobulinimą. 

„Paštas nėra turtinga organizacija, aptekusi pinigais. Jie turi gyvybinio būtinumo klausimus. Juk mūsų paštas yra tiek atsilikęs, tokį palikimą gavome, kad net neturi automatinės laiškų paskirstymo sistemos. Viskas yra daroma rankomis. Dabar jau yra projektas padarytas, ir bus į tai investuojama. Tai čia pirmi dalykai, į ką paštas turėtų investuoti, atlikti savo pareigas“, – sakė R. Masiulis.

Pasak susisiekimo ministro, Kauno istorinį pašto pastatą nusipirkę investuotojai turėtų laikytis įstatymų išsaugant paveldo objektą.

„Tiesiog efektyviau būtų, kad tą pastatą įsigytų savininkas, kuris juo ir pasirūpins. Mes diskutavome su vadove ir ji sakė, kad kitame valdybos posėdyje ji siūlys, kad tą pastatą geriau parduoti, kad panaudotų tie, kas gali tuo užsiimti“, – sakė R. Masiulis.

Nenaudojamose administracinėse Kauno centrinio pašto patalpose jau įvyko ne viena vandentiekio avarija. 

Felikso Vizbaro projektuoti Kauno centrinio pašto rūmai pastatyti 1932 m. Statinys laikomas paradigminiu tarpukario laikinosios sostinės architektūros egzemplioriumi, vertinamas už modernizmo ir tautinių motyvų samplaiką. Šiuo metu „Lietuvos paštas“ naudoja mažesnę dalį patalpų, o rūmų būklė kasmet prastėja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.