Lietuvoje

2019.02.04 15:02

A. Butkevičius: nedariau R. Šimašiui jokio spaudimo

ELTA2019.02.04 15:02

Seimo narys Algirdas Butkevičius stebisi koncerno „MG Baltic“ byloje liudijusio Vilniaus miesto savivaldybės mero Remigijaus Šimašiaus teiginiais apie neva jam darytą spaudimą dėl Jono Basanavičiaus paminklo statybų ir kategoriškai atmeta bet kokius kaltinimus. 

„Kategoriškai paneigiu šį mero R. Šimašiaus teiginį – nei pats patyriau, nei kitiems nedariau jokio spaudimo dėl paminklo J. Basanavičiui statybos. Net neturėjau jokio intereso dėl to, kurioje vietoje paminklas turėtų iškilti. Manau, kad tokius reikalus turi spręsti specialistai kartu su bendruomene“, – teigia parlamentaras A. Butkevičius. 

Pirmadienį liudydamas Vilniaus apygardos teisme „MG Baltic“ byloje, R. Šimašius pareiškė, kad dėl paminklo J. Basanavičiui vietos spaudimo sulaukė ne iš Eligijaus Masiulio ar „MG Baltic“ koncerno atstovų, o iš tuometinio ministro pirmininko A. Butkevičiaus.

„Jeigu galėčiau įvardyti, kas man darė spaudimą, tai buvo Butkevičius, kas man atrodė ganėtinai keista“, – teisme teigė R. Šimašius.

Teisėsauga įtaria, kad „MG Baltic“ koncerno vadovybei rūpėjo, kad R. Šimašiaus vadovaujama savivaldybės taryba nutartų paminklą tautos patriarchui Jonui Basanavičiui statyti ne Aušros Vartų gatvėje, priešais Lietuvos nacionalinę filharmoniją, o Konstantino Sirvydo skvere, šalia Prancūzijos ambasados.

„MG Baltic“ bylos posėdyje Vilniaus meras teigė, kad koncerno atstovai buvo suinteresuoti paminklo Jonui Basanavičiui statymo vieta. Pasak jo, iš užuominų jis suprato, kad koncernui rūpėjo, jog Konstantino Sirvydo skveras būtų neužstatytas pastatais iš koncerno konkurentų, o paminklas tam sutrukdytų.

Šio paminklo statybas tuometiniam premjerui A. Butkevičiui buvo pažadėjęs finansuoti koncerno „MG Baltic“ prezidentas Darius Mockus. Paminklas turėjo būti dovana Lietuvai valstybės įkūrimo 100 metų minėjimo proga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.