Lietuvoje

2019.02.04 12:33

Dėl gripo Vilniuje ir Kaune dešimtyse mokyklų nevyksta pamokos

BNS 2019.02.04 12:33

Dėl išaugusio sergamumo gripu Vilniuje ir Kaune dešimtyse mokyklų nevyksta pamokos.

Visiškai arba iš dalies ugdymo procesas nevyksta 23-ose iš 150 sostinės mokyklų ir 15-oje Kauno mokyklų iš 63, BNS pirmadienį informavo savivaldybių atstovai. 

Klaipėdoje visos mokyklos dirba.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, gripo epidemijos žemėlapis ir toliau kinta. Sekmadienį gripo epidemiją paskelbė Šalčininkų rajono savivaldybė. Iš 60 šalies savivaldybių gripo epidemiją paskelbė devyniolika. 

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 4-ąją savaitę registruotas Marijampolės administracinėje teritorijoje, didžiausias – Alytaus administracinėje teritorijoje.

Ketvirtąją šių metų savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę paguldyti 252 asmenys, iš kurių – 32 vaikai iki 2 m., 113 vaikų 2–17 m. amžiaus grupėje ir 107 suaugusieji. Ligoninėje gydytos šešios nėščiosios. Intensyviosios terapijos skyriuje gydoma 19 asmenų.

Nors skiepai yra pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų, nereikėtų pamiršti ir nespecifinių gripo bei ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų prevencijos priemonių.
 
Todėl rekomenduojama:

  • tinkamai ir dažnai plauti rankas, nusiplovus jas nusausinti;
  • vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis;
  • vengti masinio žmonių susibūrimo vietų;
  • laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų – prisidengti nosį ir burną, vienkartines nosinaites nedelsiant išmesti, nusiplauti rankas;
  • neplautomis rankomis stengtis neliesti akių, nosies ir burnos;
  • gerai vėdinti patalpas;
  • susirgus kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, neiti į darbą, sergančių vaikų neleisti į vaikų ugdymo įstaigas, gydytis, kaip nurodė gydytojas;
  • sergantys gripu asmenys apsaugoti kitus gali dėvėdami medicinines kaukes, kurios sulaiko kvėpavimo takų sekretus kosint ar čiaudint, bei sveiki žmonės slaugydami sergantį asmenį taip pat turėtų dėvėti medicininę kaukę.