Lietuvoje

2019.02.04 11:34

Prezidentė susitiko su I. Gudžiūnaite: sprendimas – artimiausiu metu

ELTA 2019.02.04 11:34

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį susitiko su kandidate į aplinkos ministres Irma Gudžiūnaite. 

„Susitikimo metu buvo kalbėta apie būtinybę spręsti Europos Sąjungos teisės pažeidimus nuotekų tvarkymo srityje, vykdyti būtinas pertvarkas miškų ūkyje, atliekų tvarkymo, statybos, teritorijų planavimo srityje. Ypatingu klausimu išlieka Astravas, eilėje laukia nemažai spręstinų teisėkūros klausimų. Po pokalbio prezidentė, ar skirti šią kandidatę į aplinkos ministres, priims artimiausiu metu“, – žurnalistams sakė prezidentės patarėja Lina Antanavičienė. 

Tuo metu I. Gudžiūnaitė, paklausta, ar jai nesutrukdys patirties aplinkosaugos srityje neturėjimas, atsakė turinti nemažą politinę patirtį. 

„Aš turiu nemažą politinę patirtį, keliolika metų dalyvauju įvairiose politinėse veiklose ir turiu teisininko išsilavinimą. Turiu ES teisinės patirties. Be to, (su. – ELTA) mano komanda, kurie bus profesionalai aplinkos apsaugos srityje, mes galėsime efektyviai imtis visų problemų ir iššūkių“, – sakė kandidatė į aplinkos ministres I. Gudžiūnaitė. 

Ji sakė sieksianti, kad vidinės pertvarkos Aplinkos ministerijoje būtų siejamos su aplinkos apsaugos srities darbuotojų gerinimu. 

„Pirmiausia ministerijos darbuotojai yra tie žmonės, ant kurių stovi visa aplinkos apsaugos sistema Lietuvoje, kurie turi didelę patirtį. Prioritetas ir tikslas yra, kad jų gerovė gerėtų, kad dėmesys jiems didėtų“, – sakė I. Gudžiūnaitė. 

Ji sakė planų Aplinkos ministerijos perkelti į Kauną, apie kurį yra kalbama vyriausybės programoje, kol kas neturinti. 

Paklausta, kaip suderintų savo kandidatūrą į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą ir į aplinkos ministro postą, I. Gudžiūnaitė sakė, jog tuo atveju, jeigu taptų ministre ir būtų išrinkta į Vilniaus miesto tarybą, pastarojo mandato atsisakytų.

„Sprendimą eiti į Vilniaus miesto savivaldybės tarybos rinkimus priėmiau dar prieš svarstant galimybę užimti aplinkos ministro postą, todėl akivaizdu, kad priimdama premjero siūlymą svarstyti aplinkos ministro poziciją aš atsisakau intereso patekti arba dalyvauti Vilniaus miesto savivaldybės tarybos rinkimuose. Pagal įstatymus aš išsibraukti iš sąrašo negaliu todėl, kad yra jau mažiau nei 35 dienos likusios iki rinkimų, tačiau, jeigu būčiau išrinkta į Vilniaus miesto tarybą, aš mandato atsisakyčiau“, – kalbėjo I. Gudžiūnaitė.

ELTA primena, kad dabar I. Gudžiūnaitė dirba teisingumo viceministre. 

Anksčiau ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sakė, kad I. Gudžiūnaitė yra profesionalus ir veržlus žmogus.

„Tai jaunas, profesionalus, veržlus žmogus, kurio teisinis išsilavinimas, tarptautinė patirtis, žinios, įgytos viceministrės pareigose, leidžia tikėtis, kad I. Gudžiūnaitė sėkmingai spręs itin svarbius ir aktualius klausimus, patenkančius į Aplinkos ministerijos atsakomybės sritį“, – teigė S. Skvernelis.

Pati I. Gudžiūnaitė sakė, kad apie būsimas jos prioritetines kryptis dar anksti kalbėti. 

„Premjero pasiūlymą nusprendžiau priimti, nes matau, kad galime padaryti labai daug gerų darbų aplinkos srityje. Aš tikrai esu pasiruošusi jų imtis“, – Eltai sakė I. Gudžiūnaitė.

I. Gudžiūnaitė Vilniaus universitete įgijo teisės magistro laipsnį, dirbo teisininke, teisingumo atašė Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje.

ELTA primena, kad Aplinkos ministerija vadovo neturi nuo gruodžio pradžios, kai premjeras S. Skvernelis inicijavo Kęstučio Navicko pasitraukimą. Aplinkos ministro pareigas laikinai eina energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

S. Skvernelio vadovaujamoje vyriausybėje dirbusias švietimo ir mokslo, teisingumo ir kultūros ministres pakeitus vyrams, šiuo metu jie vadovauja 13 iš 14 ministerijų.