Naujienų srautas

Lietuvoje2013.09.01 17:15

Už augintinių išvaizdos ir fiziologijos keitimą – bauda arba baudžiamoji atsakomybė

Maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad šunų, kačių ir kitų gyvūnų veisėjai privalo užregistruoti savo veiklą šios tarnybos teritoriniuose padaliniuose. Taip pat atkreipia dėmesį į draudimą atlikti procedūras, kurios pakeičia augintinių išvaizdą ir fiziologiją.

Maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad šunų, kačių ir kitų gyvūnų veisėjai privalo užregistruoti savo veiklą šios tarnybos teritoriniuose padaliniuose. Taip pat atkreipia dėmesį į draudimą atlikti procedūras, kurios pakeičia augintinių išvaizdą ir fiziologiją.

Sunegalavę gyvūnėliai kantriai ištveria procedūras klinikoje. Jeigu jiems  būtų sužeistos ausytės ar uodegėlė – gydytojas patrumpintų ar kitaip pakoreguotų.

Tačiau ne gydymo tikslu atlikti tokias procedūras draudžiama. Taip pat draudžiama katėms chirurgiškai šalinti nagus, nes taip amputuojami letenų pirštų galiukai. O kad nedraskytų baldų ar kitų daiktų, derėtų juos nukarpyti ar uždėti ant  nagų antgalius.

Iki šiol neretai dobermanams, rotveileriams, spanieliams, stafordšyrų terjerams, kitų veislių šunims buvo apkarpomos ausys ir uodegos, taip pakeičiama jų išvaizda.

„Procedūra, taikoma jauname amžiuje, žaloja  ne tik fiziškai, bet ir psichiškai. [...] [Žmonės] skambina ir mums į kliniką, reikalauja, kad stafordšyrų terjerą ar pitbuteljerą apkarpytumėme. Net piktai reikalauja, [nors] aiškiname, kad to nedarome klinikoje“, – teigė Veterinarijos klinikos vadovė Vaiva Valašimaitė.

Tokios procedūros, pakeičiančios augintinių išvaizdą ir fiziologiją, dabar dažniausiai atliekamos nelegaliai.

„Tokie veiksmai prilyginami žiauriam elgesiui su gyvūnais arba jų kankinimui. Už tai gali būti taikomos baudos nuo 20 iki 5 tūkts. litų arba net baudžiamoji atsakomybė“, – sakė Maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės sk. gydytojas Giedrius Blekaitis.

Specialistai primena, kad  užsiimantys komerciniu šunų, kačių ir kitų gyvūnų veisimu asmenys ir įmonės nuo rugpjūčio 8 d. per 3 mėnesius privalo užregistruoti savo veiklą.

„O tie, kas turi tai paskirčiai skirtas patalpas arba pastatus, išskyrus butus ir gyvenamus namus, reikalingas ir tokių subjektų patvirtinimas. [...] Bus įvertintos patalpos, jei bus rasta trūkumų – bus nustatytas laikas jiems pašalinti, kad atitiktų reikalavimus“, – įspėjo G. Blekaitis.

Tokius veislynus veterinarai žada kartą ar du per metus patikrinti, ar gyvūnai laikomi tinkamose sąlygose. Neužsiregistravę savo veiklos gyvūnų veisėjai bus baudžiami.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi