Lietuvoje

2019.02.04 09:54

Pramoninkų konfederacija laukia aplinkos ministro paskyrimo: sektoriuje daug įsisenėjusių problemų

LRT.lt2019.02.04 09:54

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį susitinka su premjero pasiūlyta kandidate į aplinkos ministres Irma Gudžiūnaite. Po pokalbio su pretendente prezidentė turėtų apsispręsti, ar skirti I. Gudžiūnaitę į pareigas.  

Savo ruožtu šalies pramoninkų konfederacija išplatintame pranešime spaudai sveikina sprendimą jau artimiausiu metu skirti ministrą, nes laukiantys sektoriaus iššūkiai turi būti nedelsiant sprendžiami.

„Lietuvos pramonininkų konfederacija sveikina apsisprendimą dėl ketinimo jau artimiausiu metu skirti aplinkos ministrą ir tikisi, kad tai bus žingsnis link produktyvaus bendradarbiavimo, o svarbiausia – įsisenėjusių problemų sprendimo. Tikimės, kad jaunas, teisinį išsilavinimą ir tarptautinę patirtį turintis žmogus, ateinantis į aplinkosaugos sistemą „iš šalies“, padės surasti sprendimus tais klausimais, kurių sprendimo verslas laukia jau daugelį mėnesių. Esame pasirengę tęsti dialogą, ieškant visoms pusės priimtino sprendimo ilgiau nei metus trunkančiu „Metrail“ klausimu. Tikimės, kad naujojo Aplinkos ministerijos vadovo paskyrimas bus impulsas atnaujinti darbą ir ieškoti kuo greitesnio susitarimo su verslu“, – rašoma išplatintame pranešime spaudai.

Pramoninkų konfederacijos teigimu, verslas tikisi, kad kartu su nauju ministerijos vadovu pavyks rasti visoms pusėms priimtinus sprendimus, užtikrinant sklandų Vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos (GPAIS) veikimą, bus baigti spręsti bendrojo plano, teritorijų planavimo, statybų procesų reglamentavimo, vandentvarkos ir kt. klausimai.

„Aplinkos ministerijos atsakomybei tenkančių klausimų pakete yra daug spręstinų ir probleminių klausimų, kuriems reikia ieškoti dialogo su visuomene, atskiromis visuomeninėmis grupėmis ir reikalingas politinis sutarimas Seime – tikimės, kad jau įpusėjus šios Vyriausybės kadencijai ir net vykstant rinkiminėms kampanijoms, naujasis ministras/ė turės reikiamą paramą, sprendžiant visiems gyventojas aktualius klausimus“, – rašoma Pramoninkų konfederacijos pranešime spaudai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.