Lietuvoje

2019.02.02 21:43

Kaunas ir Kėdainiai perka laivus: plukdys turistus Nemunu ir Nevėžiu

Kauno rajono ir Kėdainių savivaldybės perka laivus ir turistautojus jau šį sezoną planuoja plukdyti Nevėžiu ir Nemunu. Maršrutus dėliojantys valdininkai sako, vien kelionės laivu neužteks – žmonėms norisi pramogų ir pakrantėse – gidų pasakojimų, teatralizuotų ekskursijų, galimybės apsilankyti įdomiuose objektuose.

Darius Petkevičius stato laivą Kėdainiams. Tai bus vytinė – tokie laivai XVI–XVIII a. plaukė Nerimi ir Nemunu. Laivadirbys sako, kad darbas nėra sunkus, panašu kaip vaikišką konstruktorių dėlioti pagal brėžinį.

Kėdainiai vytine iškylautojus planuoja plukdyti Nevėžiu. Maršrutas turbūt tęsis apie 10 kilometrų, plaukti toliau link Panevėžio trukdytų susprogdintų tiltų likučiai.

„Pastebėjau, kad Kėdainiuose upėje tuščia, nei vandens dviračių, nei valtelių, nieko. Vienu žodžiu, nieko, kas susiję su laivyba, nors istoriškai kažkada čia egzistavo ir prekyba tais laivais, ir plaukiojo jie“, – sakė D. Petkevičius.

Kauno rajonas irgi pirks laivą. Prieš kelerius metus turistai Nemunu plaukė į kurortinius miestelius rajone – Kačerginę ir Kulautuvą. Kelionės senu „Tolstojumi“ užsitęsdavo ir savivaldybė nusprendė pirkti savo laivą, kuris savaitgaliais keltų dviratininkus ir iškylautojus iš Zapyškio į Kulautuvą, o paprastomis dienomis plukdytų turistus.

„Būtų galima plaukti iš Kauno iki Raudondvario, čia turime prieplauką. Taip pat galima plaukti link Vilkijos, kur sustojant tiek Kačerginėje, tiek Zapyškyje, tiek pačioje Vilkijoje, nes yra įrengtos prieplaukos, infrastruktūrą mes turime, tai pažinti Kauno rajoną būtų galima plaukiant“, – pasakojo Kauno rajono turizmo informacijos centro vadovė Emilė Kaminskaitė-Sutkuvienė.

Kėdainiams laivas kainuos apie 12 tūkst. eurų, Kauno rajonas žada nepagailėti ir 200 tūkst. Laivybos sezonas įprastai prasideda balandį.