Lietuvoje

2019.02.02 12:01

Minima Pasaulinė pelkių diena: parkai kviečia į specialius žygius

Šį šeštadienį minima Pasaulinė pelkių diena. Šią dieną nacionalinių, regioninių parkų bei rezervatų direkcijos tradiciškai mini įvairiais renginiais ir žygiais po mūsų krašto pelkes.

Lietuvoje šiuo metu tarptautinės reikšmės saugomomis šlapžemėmis yra paskelbtos septynios vietovės: Čepkelių, Kamanų, Viešvilės gamtiniai rezervatai ir Žuvinto biosferos rezervatas, Nemuno deltos regioninis parkas, Girutiškio pelkė ir Adutiškio–Svylos–Birvėtos šlapžemių kompleksas.

Nemuno deltos regioniniame parke šeštadienį organizuojamas kasmetis žygis po Aukštumalos aukštapelkę. Norintieji galės ne tik pasivaikščioti pažintiniu taku, bet ir paklampoti po pelkės gilumas. Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija kviečia į žygį Pūsčios pelkėje. Žemaitijos nacionaliniame parke organizuojamas žygis į Siberijos ir Piktežerio pelkes.

Lietuvoje pelkės užima 6–7 procentus šalies ploto. Šlapžemės išsiskiria gausia biologine įvairove. Kai kurios pelkių augalų ir gyvūnų rūšys – ypač retos, jos įrašytos į Raudonąją knygą.