Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.02 15:55

Šeštadienį – žirgų lenktynės „Sartai 2019“

ELTA 2019.02.02 15:55

Šeštadienį Dusetose vyksta tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2019“ ir nacionalinį paveldą bei etnines vertybes propaguojanti žiemos šventė. Ją kviečiame žiūrėti per LRT PLIUS ir LRT.lt.

 

Laikantis ilgamečių tradicijų šventę organizuoja Žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe.

Šiais metais ristūnų lenktynių ant Sartų hipodromo ledo programoje numatyti septyni pagrindiniai važiavimai, vienas iš kurių - tarptautinis. Nebus pažeista ir tradicija, kai visą žirginio sporto žiemos šventę vainikuos ristūnų lenktynės dėl „Didžiojo žiemos prizo“, kurį tradiciškai steigia Žemės ūkio ministerija ir kuris bus įteiktas eikliausiojo ristūno važnyčiotojui.

Parodomojoje šventės programoje dalyvaus ir žemaitukų augintojai.

Pasak Dusetų seniūno Sauliaus Kėblio, „Sartai 2019“ organizatoriai daug dėmesio skiria ne tik pamėgtoms ristūnų lenktynėms, bet ir mugėms, parodoms, koncertams, kitiems renginiams, populiarinantiems nacionalinį paveldą ir etnines vertybes. Šiemet Dusetoms sukanka 500 metų, ta proga jos paskelbtos mažąja kultūros sostine. Ši šventė bus viena turiningos miestelio pusės tūkstančio metų paminėjimo programos dalių.

„Sartų 2019“ šventė nesibaigs sulig paskutiniuoju bėgimu. Šeštadienio pavakare Dusetos pakvies į parodą, skirtą žirginiam sportui, kultūros namuose rengiamas šventę vainikuosiantis koncertas. 

Visiems atvykusiems į žirgų žiemos sporto šventę Dusetose gerą nuotaiką garantuoja ir renginio vedėjai – LRT laidų vedėja Zita Kelmickaitė ir žirginio sporto specialistas Juozas Barisevičius, daug metų komentavęs šias lenktynes. 

Žirgų lenktynės Dusetose, šalia legendomis apipinto Sartų ežero, o anksčiau – ir ant jo ledo, pradėtos rengti XVIII amžiuje. Tai vienas seniausių masinių renginių Lietuvoje, kasmet pritraukiantis kelias dešimtis tūkstančių žiūrovų. Respublikinėmis jos paskelbtos 1955 metais.

Tiesioginę transliaciją kviečiame žiūrėti per LRT PLIUS ir LRT.lt – nuo 13.30 val.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi