Lietuvoje

2019.02.01 21:28

Vasario 16-osios aktas vėl eksponuojamas Signatarų namuose

Lietuvos Nepriklausomybės Aktas, nuo lapkričio saugotas archyve ir pailsėjęs nuo šviesos, vėl sugrįžo į Signatarų namų muziejų.

Lankytojų srautas į Signatarų namus, pasak jų vedėjos Meilutės Peikštenienės, nebuvo nuslūgęs ir tuo metu, kai svarbiausio mūsų valstybės dokumento originalas ten neeksponuotas. Tačiau buvo ir žmonių, kurie atidėjo savo apsilankymą, kol Aktas sugrįš.

„Kiekvienais metais prieš Vasario 16-ąją gerokai padaugėja lankytojų. Per 2018 m., kai Signatarų namuose atsirado Nepriklausomybės Aktas, apsilankė maždaug 64 tūkst. žmonių. Padaugėjo lankytojų su šeimomis, draugais, darbo kolektyvų, moksleivių, bet labiausiai – pavienių lankytojų“, – pasakojo M. Peikštenienė.

Nuo 2018 m. lapkričio Aktas saugotas archyve, nes popierius ir rašalas yra jautrūs šviesai ir pagal dokumentų saugojimo tvarką jie gali būti eksponuojami ne ilgiau kaip pusę metų.

„Šiam dokumentui sudarytos ypatingos sąlygos, vitrinoje sukurtas mikroklimatas, palaikoma 54 proc. drėgmė, nuolat stebima, ar per eksponavimo laiką jam nieko neatsitiko“, – sakė Signatarų namų vedėja.

Aktą paskolinę vokiečiai taip pat domėjosi eksponavimo sąlygomis.

„Liko patenkinti, pastabų nebuvo. Tikrai matė, kad tas dokumentas saugomas pagarbiai, su didele meile“, – kalbėjo M. Peikštenienė.

Patalpoje, kurioje eksponuojamas Vasario 16-osios aktas, draudžiama fotografuoti naudojant blykstę, bet lankytojams sudaryta galimybė nusifotografuoti signatarų bendros nuotraukos fone, parašyti linkėjimą Lietuvai, kurie rodomi monitoriuje prie Signatarų namų muziejaus.

Muziejus dirba nuo antradienio iki šeštadienio 10–18 val., bet lankytojai, pasak M. Peikštenienės, įleidžiami iki 17:30 val., o paskutiniais mėnesio sekmadieniais Signatarų namus galima aplankyti nemokamai. Kitomis dienomis bilietas kainuoja 2 eurus.

Plačiau apie tai – įraše.