Lietuvoje

2019.02.02 10:16

Ar V. Andriukaičio apsisprendimas dalyvauti prezidento rinkimuose sumaišytų favoritų kortas?

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.02.02 10:16

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) kandidatu į prezidentus išrinktas eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis neskuba atskleisti, ar dalyvaus šalies vadovo rinkimuose, tačiau LSDP lyderis Gintautas Paluckas išlieka ramus – LRT.lt jis teigė, kad V. P. Andriukaitis rinkimuose turėtų dalyvauti.

Savo ruožtu politologė Rima Urbonaitė LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ teigė, kad socdemams, kuri yra viena didžiausių partijų šalyje savo kandidatą kelti rinkimuose reikėtų, tačiau pasirinkimas šią akimirką nėra itin didelis.

„Nors partijos pirmininkas Gintautas Paluckas vis bando įtikinti, kad partijai atstovaus V. Andriukaitis, pats eurokomisaras delsia pasakyti tvirtą atsakymą, aiškindamas tuo, kad atsiranda kliūčių, kad jis yra EK narys, tačiau suprantame, kad V. Andriukaičio šansai įsiveržti į reitingų lyderius ir galiausiai į galutinių rezultatų trejetuką, yra pakankamai sudėtinga“, – sakė R. Urbonaitė.

Politologės manymu, yra ir kita medalio pusė – socialdemokratams yra labai svarbu rinkimuose turėti savo kandidatą, taip parodant partijos tvirtumą ir gyvybę politiniame lauke.

„Socialdemokratams yra svarbu turėti stiprų kandidatą, nes tokiu būdu partija įrodo partijos stiprybę. Tačiau čia galbūt ir yra ta problema, kad net ta pati Vilija Blinkevičiūtė nesistengia partijai padėti, nes ji, ko gero, surinktų dar daugiau balsų nei V. Andriukaitis“, – svarstė politologė.

R. Urbonaitė priminė, jog eurokomisaras V. Andriukaitis jau dalyvavo du kartus rinkimuose ir juose rinkdavo maždaug 5–7 proc. rinkėjų balsų.

„Žiūrint į dabartinius reitingus 5–7 proc. yra pakankamai daug. Vadinasi, jis tuos procentus iš kažkurių kitų kandidatų atimtų. Ir gali būti, kad V. Andriukaičio vaidmuo šituose rinkimuose bus ne kiek geras jo paties pasirodymas, kiek užkardymas kitų kandidatų patekimui į kitą turą“, – svarstė R. Urbonaitė.

Politologės teigimu, V. Andriukaičio kandidatavimas labiausiai rinkimuose galėtų pakenkti premjero S. Skvernelio bei ekonomisto G. Nausėdos galutiniuose rezultatuose.

Išsamiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.