Lietuvoje

2019.02.01 16:27

Daugiausia kandidatų į merus yra Vilniuje – 16, mažiausia – Šalčininkuose ir Rietave

Violeta Grigaliūnaitė, 15min.lt2019.02.01 16:27

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) savo interneto svetainėje paskelbė kandidatų artėjančiuose savivaldybės tarybos rinkimuose ir tiesioginiuose merų rinkimuose sąrašus. Iš viso Lietuvoje mandatų skaičius yra 1502, iš jų – 60 merų ir 1442 tarybų nariai. Į šias vietas pretenduoja 13 685 kandidatai. 

Lietuvoje yra 60 savivaldybių, o jų merų postų sieks 411 kandidatų. Tik 12 išsikėlė patys, 330 iškėlė politinės partijos, o 72 – visuomeniniai rinkimų komitetai.

Kandidatų sąrašų yra 465 – 364 partijų, 14 partijų koalicijų ir 87 visuomeninių rinkimų komitetų. Šiuose sąrašuose surikiuotos 13 654 pavardės.

16 Vilniaus kandidatų

Net 16 politikų nori tapti Vilniaus merais, kandidatų sąrašų kiekis dar gausesnis – 17. Tarp kandidatų į merus yra dabartinis meras Remigijus Šimašius, buvęs miesto vadovas Artūras Zuokas, Seimo nariai Dainius Kreivys, Virginijus Sinkevičius, Naglis Puteikis ir Remigijus Žemaitaitis, europarlamentaras Viktoras Uspaskichas, Vilniaus vicemerai Edita Tamošiūnaitė ir Gintautas Paluckas, tarybos narys Liutauras Stoškus. Taip pat Arūnas Degutis, Raimundas Klonovskis, Remigijus Lapinskas, Inga Laurušonė, Martynas Nagevičius ir Andrius Stasiukynas.

Vienintelė partija, kuri pateikė kandidatų sąrašą, bet neiškėlė kandidato į Vilniaus merus, yra Lietuvos socialdemokratų darbo partija.

Kaune rinkėjams rinktis teks iš kur kas kuklesnio sąrašo. Čia pretendentų į merus tėra 7, kandidatų sąrašų – 9. Be dabartinio vadovo Visvaldo Matijošaičio, kandidatuoja Rūta Andriuškevičienė, Gintaras Černiauskas, Simonas Kairys, Martynas Maulė, Antanas Navakauskas ir Jurgita Šiugždinienė. 

Klaipėdoje į merus kandidatuoja 11 politikų, rinkėjai galės rinktis iš 14 sąrašų. Šalia dabartinio vadovo Vytauto Grubliausko biuletenyje bus įrašytos Agnės Bilotaitės, Simono Gentvilo, Modesto Nugaro, Kazio Pauliko, Benedikto Petrausko, Ninos Puteikienės, Beno Šimkaus, Linos Šukytės-Korsakės, Viačeslavo Titovo ir Arvydo Vaitkaus pavardės.

Nušalintas, bet kandidatuoja

Šiauliuose kandidatų į merus yra 10, sąrašų – 11. Antros kadencijos sieks meras Artūras Visockas, o jį nurungti stengsis Jonas Bartkus, Aurimas Lankas, Laisvūnas Neimanas, Vida Pociuvienė, Valerijus Simulikas, Gintautas Sitnikas, Jūratė Šivickienė, Marijus Velička ir Aurimas Žvinys.

Panevėžyje kandidatų į merus ir sąrašų skaičius vienodas – po 11. Šiuo metu šis penktas pagal dydį Lietuvos miestas gyvena vadovaujant laikinajam merui, kadangi prieš ketverius metus išrinktas Rytis Mykolas Račkauskas yra nušalintas nuo pareigų. Tačiau tai netrukdo jam kandidatuoti vėl, o šalia jo rikiuojasi Indiana Grigienė, Valdemaras Jakštas, Sandra Jakštienė, Kęstutis Lukoševičius, Petras Narkevičius, Raimondas Pankevičius, Rimantas Petukauskas, Gema Umbrasienė, Povilas Urbšys ir Ramūnas Vyžintas. 

Kandidatų į merus gausa išsiskiria ir Alytaus miestas – čia jų taip pat 10, dešimt ir kandidatų sąrašų. Dabartinis meras Vytautas Grigaravičius rinkimuose nebedalyvaus, tad bet kuriuo atveju Alytus turės naują vadovą. O rinktis alytiškiams teks iš Kęstučio Ąžuolo, Sauliaus Bitino, Nerijaus Cesiulio, Česlovo Daugėlos, Gedimino Daukšio, Šarūno Klėgerio, Nijolės Makštutienės, Lauros Radzevičiūtės, Vilijos Ramanauskienės ir Alvydo Sakavičiaus.

Vos po tris norinčius tapti merais atsirado Šalčininkų rajono ir Rietavo savivaldybėse. Rietave dabartinį merą Antaną Černeckį bandys nurungti Vanda Deltuvienė ir Alfredas Mockus. Šalčininkų rajone, kur prieš ketverius metus jau pirmajame ture laimėjo Zdzislavas Palevičius, dar kandidatuoja Jolanta Butkevičienė ir Alicija Ščerbaitė.

Visus sąrašus galite rasti čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.