Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.01 12:47

Kandidatas į prezidentus A. Juozaitis pristatė dalį savo komandos

Kandidatas į Lietuvos prezidentus Arvydas Juozaitis penktadienį vykusioje spaudos konferencijoje pristatė kai kuriuos savo komandos narius. Jis taip pat atskleidė, kad savo rinkimų programą ir visą komandą pristatys šeštadienį, Vilniaus Žemutinės pilies senajame arsenale vyksiančioje visuomeninio sambūrio „Lietuva yra čia“ sueigoje. 

Šeštadienį vyksiančioje sueigoje, sakė A. Juozaitis, turėtų dalyvauti apie 300 žmonių. Jo teigimu, pristatyta bus tiek programa, tiek jos santrauka.

Kelis asmenis, kurie bus jo komandos nariai, A. Juozaitis atskleidė jau penktadienį. Tai – dabartinio Lietuvos herbo kūrėjas Arvydas Každailis, kuris bus atsakingas už kultūrą, taip pat ilgametis Lietuvos architektų sąjungos pirmininkas Leonardas Vaitys, kuris bus atsakingas už urbanistiką ir plėtrą.

Už švietimą A. Juozaičio komandoje bus atsakinga Lietuvos edukologinio universiteto profesorė Giedrė Kvieskienė, už viešuosius ryšius – Jonas Vaiškūnas. Taip pat A. Juozaitis teigė, kad už krašto apsaugą bus atsakingas buvęs Lietuvos karinių oro pajėgų vadas, dirbęs NATO struktūrose ir Briuselyje, bet jo pavardės neatskleidė.

Prie A. Juozaičio komandos prisijungė ir Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto prof. dr. Dalius Serafinas, dalyvavęs spaudos konferencijoje, kurioje pristatė ekonomines programos nuostatas.

Jo teigimu, A. Juozaičio rinkimų prioritetai ekonomikos srityje – Lietuvos gyventojų gyvenimo kokybės gerinimas, socialinės atskirties mažinimas.

Jo teigimu, Lietuva spręsdama problemas remsis geriausia kitų šalių patirtimi. D. Serafinas teigė, kad didelį dėmesį Lietuva turi skirti socialiai orientuotai žaliajai ekonomikai, skatinant vietinę gamybą. Taip pat jis akcentavo poreikį kovoje su skurdu įtraukti bendruomenes, kad jos pačios spręstų savo problemas.

„Priemonė gerovei pasiekti yra socialinė ekonomika, jos suformuluotos nuostatos. Socialinės ekonomikos pagrindinis tikslas yra žmogaus gerovė. Mes manome, kad ji turėtų būti kaip papildomas dabartinės ekonomikos variklis, kuris padėtų per kelis metus sugeneruoti apie trečdalį papildomų pajamų, kurios būtų realizuotos viduje, per vidaus vartojimo kokybę ir kiekybę“ – sakė D. Serafinas.

Taip pat spaudos konferencijoje dalyvavęs A, Juozaičio patarėjas tarptautinės politikos srityje, buvęs diplomatas Algis Avižienis trumpai pristatė pagrindinius A. Juozaičio programos akcentus užsienio politikoje. 

BNS nuotr.

Jis teigė, kad užsienio politika pirmiausia turi tarnauti nacionaliniam interesui.

Anot A. Avižienio, Lietuva turi išlaikyti esamus saugumo ryšius su NATO, o užsienio atstovybės turėtų suintensyvinti savo darbą ir prisidėti prie Lietuvos ekonomikos atstatymo.

Pasak jo, Europos Sąjunga pasuko „gana radikaliu“ centralizuotos valstybės kūrimo keliu. „Mes esame prieš tai, norime išlaikyti kuo daugiau Lietuvos suvereniteto“, – sakė A. Avižienis.

A. Avižienis atskleidė, kad A. Juozaičio štabas palaiko ryšius su tokiomis patriotinėmis kitų šalių jėgomis kaip „Alternatyva Vokietijai“.

„Priešingai negu kitos partijos, kurios bijo taip vadinamų populistinių judėjimų, mes kaip tik ieškome dialogo. 

Nes manome, kad per dialogą mes galime geriau juos pažinti, o jie – mus, taip pat ir mūsų rūpesčius saugumo srityje. (…) Darome teigiamą įtaką jų mąstymui“, – sakė A. Avižienis.

Pats A. Juozaitis teigė, kad dabartinė Lietuvos užsienio politika daugiausia susideda iš individualių iniciatyvų ir daro mažai įtakos bendrai valstybės būsenai.

Jis žadėjo skatinti bendradarbiavimą su Latvija. „Kartu su Latvija mes galėtume daugiau reikšti regione“, – sakė A. Juozaitis.

Taip pat A. Juozaitis žadėjo remti Lenkiją, nes ši vykdo „gana savarankišką užsienio politiką“, kurios siekia ir Lietuva.

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo buvęs TV laidų vedėjas Valdas Vižinis, A. Juozaičio rinkimų kompanijos renginių organizacinės grupės vadovas. Jis sakė, kad A. Juozaitis jau dalyvavo daugiau negu 250-yje susitikimų, vyksta po 2-3 susitikimus per dieną.

„Nė vienas Lietuvos prezidentas tokia apimtimi ir tokiu dažnumu nesusitikinėjo su žmonėmis“ – sakė V. Vižinis.

A. Juozaitis pridūrė jaučiantis, kad didelė dalis iš neapsisprendusių rinkėjų, kurie minimi apklausose, ketina balsuoti už jį.

Prezidento rinkimai vyks 2019 m. gegužę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi